خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  مجتبی داداشی پس از اعزام به بیمارستان به اعتصاب غذای خود پایان داد

مجتبی داداشی پس از اعزام به بیمارستان به اعتصاب غذای خود پایان داد

خبرگزاری هرانا – مجتبی داداشی جوردهی، دانشجوی رشته علوم سیاسی و زندانی محبوس در زندان سبزوار که در پی عفونت دستگاه گوارشی و عدم رسیدگی پزشکی دست به اعتصاب غذا زده بود، پس از رسیدگی به درخواست و اعزام به بیمارستان به اعتصاب غذای خود پایان داد. وی از مدتی قبل و در زندان با عفونت دستگاه تنفسی مواجه شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه ۹۸، مجتبی داداشی جوردهی، زندانی محبوس در زندان سبزوار با تامین خواسته و اعزام به بیمارستان به اعتصاب غذای خود پایان داد. مجتبی داداشی کماکان در بیمارستان بستری است.

روز دوشنبه ۲ اردیبهشت‌ماه ۹۸، مجتبی داداشی، در اعتراض به بی توجهی مسئولین زندان نسبت به وضعیت نامناسب جسمی و مخالفت با اعزام به بیمارستان دست به اعتصاب غذا زده بود.

پیشتر یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی به گزارشگر هرانا گفته بود: “مجتبی داداشی به بیماری عفونت شدید در دستگاه تنفسی مبتلا شده است. شرایط جسمی وی به دلیل عدم رسیدگی پزشکی و بی توجهی مسئولان بسیار نامناسب بوده و عفونت به چشم وی نیز سرایت کرده است”.

آقای داداشی به صورت شفاهی و کتبی درخواست اعزام به بیمارستان داده و با مخالفت و بی توجهی مسئولین زندان مواجه شده بود.

گفته می‌شود وضعیت نامناسب نگهداری زندانیان در زندان سبزوار، نابسامان بودن وضعیت بهداشتی این زندان و همچنین رطوبت هوا باعث بروز بیماری‌های مختلف ما بین زندانیان است.

مجتبی داداشی در پی انتشار یک ویدئوی انتقادی در ارتباط با نظام حاکم بر ایران در تاریخ ۲۴ بهمن ماه ۹۷، پس از احضار به شعبه ۳ دادسرای عمومی و انقلاب سبزوار و تفهیم اتهام، بازداشت و در تاریخ ۲۷ بهمن‌ماه ۹۷، با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

گفتنی است در زمان بازداشت بر خلاف میل آقای داداشی و به جهت تحقیر او به دستور مامورین امنیتی مو و ریش وی را به طور کامل تراشیده بودند.

وی در تاریخ ۲۵ اسفندماه ۹۷ از بابت دو پرونده در دادگاه انقلاب سبزوار و شعبه ۱۰۴ دادگاه کیفری سبزوار مورد محاکمه قرار گرفت و هر دوی این جلسات به ریاست قاضی محمد غلامی برگزار شد.

مجتبی داداشی توسط دادگاه انقلاب شهر سبزوار از بابت اتهام “توهین به رهبری” به دو سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. همچنین در همان روز و توسط شعبه ۱۰۴ دادگاه کیفری سبزوار نیز از بابت اتهام “توهین به سران قوا” به تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

آقای داداشی پس از صدور این حکم اعلام کرده بود که در اعتراض به روند ناعادلانه دادرسی، نسبت به حکم صادره درخواست تجدید نظر نخواهد کرد.

وی نهایتا در تاریخ ۲۴ فروردین‌ماه ۹۸، جهت اجرای حکم ۳ سال حبس خود بازداشت و راهی زندان سبزوار شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید