خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  عدم رسیدگی پزشکی؛ آسیب دیدگی چشم شهروند بازداشت شده عرب در اثر ضرب و شتم

عدم رسیدگی پزشکی؛ آسیب دیدگی چشم شهروند بازداشت شده عرب در اثر ضرب و شتم

خبرگزاری هرانا – احمد بدوی، شهروند اهل ملاشیه استان خوزستان که در به همراه ده‌ها تن از شهروندان عرب در جریان امدادرسانی به سیل زدگان این استان بازداشت شده بود، با خطر جدی بینایی و آسیب دیدگی شدید در ناحیه چشم روبرو شده است. آسیب دیدگی چشم وی در اثر ضرب و شتم توسط نیروهای امنیتی و در بازداشتگاه بوده و هیچگونه رسیدگی پزشکی جهت درمان او صورت نگرفته است. احمد بدوی به همراه تعداد دیگری از بازداشت شدگان به قرنطینه زندان اهواز منتقل شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، احمد بدوی، یکی از شهروندان عرب بازداشت شده در ملاشیه، در اثر ضرب و شتم در ناحیه چشم با آسیب دیدگی شدید مواجه شده است.

کریم دحیمی، مدافع حقوق بشر که در حوزه جامعه عرب‌های ایران فعال است، در گفت‌وگو با گزارشگر هرانا در این رابطه گفت: “نه تنها علیرغم خطر جدی بینایی و با وجود درخواست های مکرر، هیچ گونه رسیدگی پزشکی در ارتباط با وی صورت نگرفته است بلکه احمد بدوی و تمام بازداشت شدگانی که از سه روز قبل به زندان شیبان اهواز منتقل شده‌اند از تماس با خانواده، ملاقات و خدمات درمانی محروم هستند”.

طی هفته های گذشته ده‌ها تن از شهروندان عرب اهوازی و امدادرسانان در مناطق سیل زده خوزستان از جمله ملاشیه اهواز بازداشت شدند. هویت بسیاری از این بازداشت شدگان پیشتر توسط هرانا احراز شده بود.

کریم دحیمی، پیشتر به گزارشگر هرانا در این رابطه گفته بود: “مامورین اطلاعات سپاه بامداد روز یکشنبه ۲۵ فروردین ماه به منزل مجید صرخی واقع در ملاشیه اهواز حمله ور شده و این افراد را که پس از استحکام سیل بند، جهت استراحت و آماده سازی مواد غذایی جمع آوری شده برای توزیع بین سیل زدگان در محل حاضر بودند بازداشت کرده و به مکان نامعلومی منتقل کردند”.

وقوع سیل در ایران طی هفته‌های اخیر ابعاد گسترده‌ای به خود گرفته و در بسیاری از استان‌های کشور از جمله استان خوزستان خسارات جانی و مالی بسیاری بجا گذاشته است.

سیل در نقاط مختلف ایران از ۲۶ اسفندماه آغاز شده است و تاکنون در برخی مناطق ادامه یافته است. در پی این سیل صدها نفر مجروح و دهها تن جان باختند. عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران خسارت سیل اخیر در ایران را بین ۳۰ تا ۳۵ هزار میلیارد تومان اعلام کرده است. او گفته ۲۵ استان و بیش از چهار هزار و ۴۰۰ روستا در کشور درگیر سیل شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید