خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  مریم صدیق همدانی از زندان ارومیه آزاد شد / تداوم بازداشت دو عضو دیگر خانواده

مریم صدیق همدانی از زندان ارومیه آزاد شد / تداوم بازداشت دو عضو دیگر خانواده

خبرگزاری هرانا – مریم صدیق همدانی، شهروند اهل ارومیه که از دو ماه پیش به همراه پدر و برادرش در بازداشت نیروهای امنیتی به سر می‌برد، روز گذشته با تودیع قرار از زندان آزاد شد. وی روز سه‌شنبه با پایان مراحل بازجویی، به بند زنان زندان ارومیه منتقل شده بود. ابراهیم صدیق همدانی و پسرش سالار صدیق همدانی نیز همچنان در زندان ارومیه بسر می‌بردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز گذشته ۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، مریم صدیق همدانی که به همراهی پدر و برادرش از دو ماه پیش در بازداشت نهادهای امنیتی در ارومیه بسر می برده و به تازگی به بند زنان زندان ارومیه منتقل شده بود، آزاد شد.

بازداشت سه عضو این خانواده در ارتباط با همکاری با یکی از گروه های مخالف نظام صورت گرفته بود.  آنها در تاریخ ۴ اسفندماه ۹۷ بازداشت شده بودند و روز سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ۹۸، پس از دو ماه بازجویی به زندان مرکزی این شهر منتقل شدند.

ابراهیم و سالار صدیق همدانی ابتدا به بند ۳-۴ عمومی زندان ارومیه و پس از اعتراض به این موضوع به بند سیاسی این زندان منتقل شدند. دختر آقای صدیق نیز به بند زنان این زندان منتقل شده بود.

گفته می شود ابراهیم صدیق همدانی پیشتر نیز در سال ۸۴ از بابت اتهام همکاری با سازمان مورد اشاره بازداشت و به ۶ سال حبس محکوم شده و پس از تحمل دو سال حبس به صورت مشروط آزاد شده بود.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید