خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  احضار سه فعال کارگری توسط نهادهای امنیتی در ارومیه و سنندج

احضار سه فعال کارگری توسط نهادهای امنیتی در ارومیه و سنندج

خبرگزاری هرانا – در آستانه روز کارگر، سه فعال کارگری در شهرهای سنندج و ارومیه به نهادهای امنیتی احضار شده و مورد بازجویی و تهدید قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، امروز پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، “احمد تقی زاده” فعال کارگری ساکن ارومیه توسط اداره اطلاعات این شهرستان احضار شده و در ارتباط با فعالیت هایش در حوزه کارگران واحدهای صنعتی ارومیه مورد بازجویی قرار گرفت.

همزمان از شهرستان سنندج گزارش شده است که روز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه، دو فعال کارگری به نام های “غالب حسینی” و “مظفر صالح نیا” از سوی سپاه پاسداران احضار شده و مورد بازجویی قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش، احضار این افراد در آستانه روز جهانی کارگر صورت گرفته و به آنها اعلام شده است هیچگونه مجوزی برای تجمعات کارگری صادر نشده و در صورت تجمع، با آنها برخورد خواهد شد.

غالب حسینی پیشتر در اسفندماه سال ۹۱ در شهر سنندج، به دلیل فعالیتهای کارگری، توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در محل کارش دستگیر شده بود.

همچنین لازم به یادآوری است مظفر صالح نیا نیز ۱ تیرماه ۹۵ از سوی مامورین اطلاعات سنندج دستگیر شده بود که بعد از حدود ۲۰ روز با گذاشتن وثیقه به طور موقت آزاد و با اینکه در دادگاه بابت اتهامات وارده تبرئه شده بود، مجددا به علت فعالیتهای کارگری در تاریخ ۴ مهرماه ۹۶ دوباره دستگیر شد.

 

 

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید