خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت ۳ کارگر در تهران

فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت ۳ کارگر در تهران

خبرگزاری هرانا – شب گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۳ کارگر در تهران بر اثر آتش سوزی محل استراحت خود، دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک دستگاه کانکس کارگری که در محوطه یک مجتمع در دست ساخت قرار داشت، شب گذشته طعمه آتش‌سوزی شد.

در پی اطلاع رسانی این حادثه به سامانه ۱۲۵، ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی تهران به سرعت نیروهای عملیات ایستگاه ۱۱۴ به همراه گروه نجات ۸ را در ساعت ۲۱ و ۲۳ دقیقه شب گذشته به خیابان مولوی، میدان ساحل اعزام کرد.

مجید نیکبخت فرمانده آتش‌نشانان اعزامی در این باره گفت: “در یک مجتمع مسکونی در حال ساخت یک دستگاه کانکس کارگری به متراژ ۱۰ متر مربع برای استراحت کارگران ساختمانی قرار داشت که شب گذشته به دلیل نامشخصی آتش گرفت به طوری که هنگام حضور آتش‌نشانان در محل حادثه، شعله‌های سرکش آتش از داخل این اتاقک به آسمان زبانه می‌کشید”.

وی افزود: هنگام وقوع این آتش‌سوزی سه کارگر حدودا ۲۰ ساله در داخل این کانکس حضور داشتند که به سرعت از داخل کانکس خارج شدند ولی با توجه به شدت آتش‌سوزی، هر سه نفر از ناحیه دست و صورت دچار جراحت و مصدومیت شدند”.

نیک بخت تصریح کرد: “آتش‌نشانان بی‌درنگ با احتیاط کامل و با استفاده از دو رشته لوله آبرسانی و یک رشته لوله کف رسانی از دو جهت مختلف، عملیات مهار آتش را آغاز کردند و موفق شدند این آتش‌سوزی را در زمانی کوتاه مهار و از سرایت آن به دیگر قسمت‌ها جلوگیری کنند”.

وی در ادامه ابراز داشت: “گروه نجات آتش‌نشانی نیز عملیات جستجوی محبوسین احتمالی در داخل کانکس را انجام دادند که خوشبختانه هیچ یک از کارگران در داخل این مکان گرفتار نشده بودند”.

این فرمانده آتش‌نشانی با بیان این که علت بروز این آتش‌سوزی از سوی کارشناس آتش‌نشانی منطقه در دست انجام است، خاطرنشان کرد: “نیروهای عملیات پس از خاموش کردن کامل آتش و ایمن سازی کامل محل، ضمن تخلیه کامل دود از محل، دستورات ایمنی لازم را به مدیر پروژه و کارگران گوشزد کردند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید