خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، جمعی از معلمان و فرهنگیان بازنشسته در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش در تهران، شماری از کارگران ساختمانی شهرستان بانه و گروهی از کارگران فاز دو پالایشگاه آبادان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، جمعی از معلمان و فرهنگیان بازنشسته، در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش در تهران، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

بازنشستگان معترض دلیل تجمع خود را در اعتراض به عدم پرداخت پاداش پایان خدمت سال ۹۷، عنوان کردند.

تجمع کارگران ساختمانی شهرستان بانه

به گزارش ایلنا، روز سه شنبه، ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، شماری از کارگران ساختمانی شهرستان بانه، نسبت به برآورده نشدن مطالباتشان، دست به تجمع زدند.

معترضان دلیل تجمع خود را در اعتراض به افزایش حق بیمه کارگران ساختمانی عنوان کردند.

کارگران که روز گذشته به قصد اعتراض به این موضوع، به اداره کار و تامین اجتماعی مراجعه کرده‌اند، گفتند: “کارگران ساختمانی تمکن مالی لازم برای پرداخت حق بیمه‌های افزایش‌یافته را ندارند و اگر مصوبه افزایش حق بیمه لغو نشود، مجبور می‌شویم بر خلاف میل‌مان، از بیمه‌پردازی انصراف دهیم”.

این کارگران خواستار بازگشت حق بیمه‌ها به روالی که پیش از سال ۹۶ وجود داشت، هستند و گفتند: “در شرایط بیکاری فعلی، افزایش حق بیمه، منصفانه نیست”.

پیش از این نیز اکبر شوکت (رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی) در نامه‌ای خطاب به مدیرعامل تامین اجتماعی خواستار لغو افزایش حق بیمه کارگران ساختمانی شده بود.

تجمع کارگران فاز دو پالایشگاه آبادان

به گزارش ایران وایر، امروز چهارشنبه، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، گروهی از کارگران فاز دو پالایشگاه آبادان در اعتراض به عدم پرداخت حقوق چند ماه گذشته خود اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

بنا بر این گزارش تجمع مسالمت آمیزی این کارگران با فشار و حضور نیروهای انتظامی پایان یافت.

یک از کارگران معترض گفت: “ما تعدادی از کارگران فاز دو پالایشگاه آبادان هستیم که ۴ ماه است حقوق نگرفته‌ایم. عیدی و مابقی سنوات را هم پرداخت نکرده‌اند. امروز به نشانه اعتراض تجمع کردیم که با برخورد نیروی انتظامی و تهدید از سوی پلیس رو به رو شدیم. ۴ ماه است امروز و فردا می‌کنند در حالی که شکم گرسنه زن و بچه ما امروز و فردا سرش نمی‌شود. تعدادی از همکاران‌مان را اخراج کرده‌اند ما هم که هنوز سرکار هستیم بدون حقوق مشغول کار هستیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید