خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  فرخ عبدی، فعال تلگرامی از زندان ارومیه آزاد شد

فرخ عبدی، فعال تلگرامی از زندان ارومیه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – فرخ عبدی، فعال تلگرامی محبوس در زندان ارومیه روز جاری از این زندان آزاد شد. آقای عبدی در بهمن ماه سال ۹۶ بازداشت و پس از تجمیع احکام به تحمل ۵ سال زندان محکوم شد. حکم این زندانی در ۲۲ بهمن سال گذشته شامل کاهش شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ماه ۹۸، فرخ عبدی، فعال تلگرامی محبوس در زندان ارومیه آزاد شد.

گفته می‌شود آزادی زودهنگام آقای عبدی به دنبال آزادی زندانیان در جریان عفو مربوط به ۲۲ بهمن سال گذشته صورت گرفته است.

فرخ عبدی مدیر یک کانال تلگرامی اواسط بهمن ماه سال ۹۶ در شهر قشم بازداشت و دو روز پس از انتقال به تهران به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شد.

وی به اتهام “ارتباط با گروه‌های مخالف نظام” به تحمل ۳ سال حبس محکوم شده و در تاریخ ۱۶ اسفند ۹۶ به بند ۳-۴ عمومی زندان ارومیه منتقل شد که پس از اعتراض به رای دادگاه، در شعبه ۱ دادگاه تجدید نظر استان محکومیت ایشان به ۱۵ ماه حبس کاهش یافت.

فرخ عبدی، در تاریخ ۲۵ مردادماه ۹۷ در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری ارومیه به اتهام توهین به مقدسات به تحمل ۱۵ ماه حبس تعزیری دیگر محکوم شده بود.

در حالی که به دلیل عدم اعتراض به حکم صادره توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری ارومیه مبنی بر تحمل ۱۵ ماه حبس شامل کسر ۳ ماه از حبس شد با این حال در پی تجمیع این حکم با حکم ۱۵ ماه حبس قبلی که توسط شعبه اول دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی صادر شده بود با در نظر گرفتن اشد مجازات از بابت اتهام «اجتماع و تبانی» به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

گفتنی است با وجود درخواست‌ها و پیگیری‌های مکرر این زندانی از زمان انتقال به زندان ارومیه بدون در نظر گرفتن اصل تفکیک جرائم در بند ۳-۴ عمومی این زندان نگهداری شده و تا پایان حبس از انتقال وی به بند سیاسی توسط مسئولین زندان جلوگیری شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید