خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸, 14th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ ساعت ۱۵:۵۹:۱۸

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  بازداشت کوتاه مدت زرتشت احمدی راغب، فعال مدنی

بازداشت کوتاه مدت زرتشت احمدی راغب، فعال مدنی

خبرگزاری هرانا – زرتشت احمدی راغب، فعال مدنی و آتش نشانی که به دلیل فعالیت های مدنی از کار برکنار شده بود روز جاری در جریان تحصن یک نفره بازداشت و ساعاتی بعد آزاد شده است. این فعال مدنی روز جاری برای تحصن به مقابل شهرداری فردوسیه در شهرستان شهریار رفته‌ بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲ اردیبهشت‌ماه ۹۸، زرتشت احمدی راغب، فعال مدنی توسط مامورین نیروی انتظامی بازداشت و ساعاتی بعد آزاد شد.

احمدی راغب که روز جاری از تحصن تک نفره خود در دفتر شهرداری فردوسیه در شهرستان شهریار خبر داده بود پس از حضور در محل، در پی دستور شهردار مبنی بر تماس با نیروی انتظامی، بازداشت و ساعاتی بعد از از کلانتری شهر فردوسیه آزاد شد.

لازم به ذکر است زرتشت (اسماعیل) احمدی راغب، پیش‌تر در اردیبهشت ماه سال گذشته توسط شعبه اول دادگاه انقلاب شهریار به اتهام تبلیغ علیه نظام به تحمل ۹ ماه حبس محکوم شده بود. این فعال مدنی به فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق اقداماتی چون نشر محتوا در فضای مجازی و حضور در تجمعات متهم شده بود.

این فعال مدنی پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز مدنی دارد. از جمله این موارد پرونده مفتوح شده در بهمن ماه سال ۹۴ شعبه اول دادگاه انقلاب شهریار است که زرتشت احمدی، را به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق نشر مطالب انتقاد آمیز در فیسبوک شخصی اش به شش ماه حبس تعزیری محکوم کرده بود.

وی پیشتر نیز در تاریخ ۱ بهمن ماه ۹۷ که برای سومین روز پیاپی در اعتراض به اخراج خود از کار در مقابل فرمانداری شهریار دست به تحصن زده بود توسط ماموران نیروی انتظامی بازداشت و عصر همان روز آزاد شده بود.

زرتشت احمدی راغب، آتش نشانی است که پس از ۱۷ سال سابقه کار به دلیل فعالیت های مدنی و منتقدانه از کار اخراج شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید