خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  پس از ۶ سال؛ رهایی از اعدام یک زندانی در مرودشت

پس از ۶ سال؛ رهایی از اعدام یک زندانی در مرودشت

خبرگزاری هرانا – یک زندانی متهم به “قتل” در شهرستان مرودشت، پس از گذشت ۶ سال با رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافت. همچنین رئیس شوراهای حل اختلاف استان فارس گفت که در سال گذشته ۳۹ پرونده قتل با رضایت اولیای دم در این استان به مصالحه ختم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، رئیس شوراهای حل اختلاف استان فارس از صلح و سازش پرونده قتل با رضایت اولیای دم پس از ۶ سال خبر داد.

سید عبد المهدی موسوی معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف استان فارس گفت: “با تلاش شوراهای حل اختلاف و همکاری خیران محلی پرونده قتلی که ۶ سال قبل در مرودشت به وقوع پیوسته بود با رضایت اولیای دم به صلح و سازش ختم شد”.

وی در خصوص این پرونده گفت: “حدود ۶ سال قبل، درگیری خانوادگی بین دو جوان، منجر به قتل یکی از طرفین دعوا شد که با شکایت اولیای دم پرونده پس از رسیدگی‌های قضایی منجر به صدور حکم اعدام از سوی مرجع قضایی و قطعیت حکم اعدام شد”.

موسوی با بیان اینکه در سال گذشته با رضایت اولیای دم ۳۹ فقره قتل در استان فارس به مصالحه ختم شده است، افزود: “اگر فرهنگ صلح و سازش و گذشت در جامعه نهادینه شود شاهد کاهش تعداد پرونده‌های قتل و سایر جرائم خواهیم بود”.

شهرستان مرودشت یکی از شهرستانهای استان فارس ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید