خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در مقابل ساختمان دادسرای جرائم مالی در تهران و تعدادی از جایگاه داران سوخت در مقابل ساختمان وزارت نفت در تهران، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه، ۲۷ فروردین ۱۳۹۸، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین، در اعتراض به برآورده نشدن مطالباتشان در مقابل ساختمان دادسرای جرائم مالی در تهران، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از سه سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده گذاران پرداخت شده است.

تجمع جایگاه داران سوخت در تهران

به گزارش ایلنا، امروز سه شنبه، ۲۷ فروردین ۱۳۹۸، تعدادی از جایگاه‌داران سوخت در اعتراض به پرداخت نشدن کارمزد سال ۹۷ و اجرا نشدن وعده پرداخت حق‌العمل، در مقابل ساختمان وزارت نفت در تهران، برای دومین روز متوالی اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

در این رابطه بیژن حاج محمدرضا (رییس انجمن جایگاه‌داران سوخت کشور) اظهار داشت؛ چنانچه شرکت پخش به خواسته‌های جایگاه‌داران توجه نکند، ظرف سه ماه آینده تمام جایگاه‌داران سوخت استان تهران در اعتراض به عملکرد وزارت نفت، جایگاه‌های خود را تعطیل خواهند کرد.

وی با اشاره به زمان‌بندی این اعتراض گفت: “در اولین گام ۳۰ درصد جایگاه‌های عرضه سوخت را در خرداد ماه تعطیل می‌کنیم و چنانچه به خواسته‌های ما توجه نشود در ماه تیر ۳۰ درصد دیگر و در نهایت در مرداد ماه تمامی جایگاه‌های سوخت استان تهران را تعطیل خواهیم کرد”.

 رییس انجمن جایگاه‌داران سوخت کشور در تشریح دلایل اعتراض و تجمع جایگاه‌داران گفت: “به دلیل آنکه کارمزد عرضه سوخت در جایگاه‌ها پایین است و شرکت پخش همین کارمزد را با تاخیر یک ساله می‌پردازد، به همین دلیل تمامی جایگاه‌های کشور در معرض بحران و تعطیلی قرار دارند”.

وی با تاکید بر اینکه ۴۰ درصد از جایگاه‌های کشور در شرایط کنونی زیان‌آور هستند، گفت: “اکنون جایگاه‌هایی در کشور داریم که توان پرداخت دستمزد نیروی کار را ندارد و با وجود سرمایه‌گذاری کلانی که برای عرضه سوخت در قالب خرید ملک و تجهیزات صورت گرفته، بسیاری از جایگاه‌های کشور نه تنها سودی از بابت سرمایه‌گذاری نمی‌برند بلکه زیان‌آور هستند.

حاج محمدرضا با اشاره به مذاکراتی که بارها بین انجمن و شرکت پخش صورت گرفته، گفت: “تاکنون بابت فروش فراورده‌های نفتی کارمزد دریافت می‌کردیم که این کارمزد پاسخگوی هزینه‌های جایگاه نیست و به همین دلیل سال گذشته با شرکت پخش مذاکره کردیم تا هزینه‌های خود را به صورت حق‌العمل دریافت کنیم”.

وی با اعلام اینکه هنوز کارمزد عرضه سوخت سال ۹۷ را دریافت نکرده‌ایم، گفت: “این در حالی است که باید هزینه‌های جایگاه از قبیل دستمزد نیروی کار، آب و برق و دیگر هزینه‌ها را بپردازیم”.

رییس انجمن جایگاه‌داران سوخت کشور با یادآوری اینکه رییس شرکت پخش قول داده بود کارمزد سال ۹۷ را به سرعت بپردازد، گفت: “اکنون زمزمه نداریم سر می‌دهند و معلوم نیست چگونه باید کار را ادامه بدهیم”.

وی با اعلام اینکه در آخرین جلسه با رییس شرکت پخش قرار شد سهم جایگاه را به صورت حق‌العمل دریافت کنیم، گفت: “متاسفانه هنوز نمی‌توانیم بابت خدماتی که ارایه می‌دهیم، مبلغی برداشت کنیم”.

حاج محمدرضا با اشاره به اینکه امروزه بسیاری از جایگاه‌های سوخت با مشکل کم‌فروشی روبه‌رو هستند، گفت: “این جایگاه‌ها در محل‌هایی قرار دارند که مشتری کم دارند اما هزینه‌های این جایگاه‌ها به اندازه جایگاه‌های پرفروش است و امروزه این جایگاه‌ها در معرض ورشکستگی قرار دارند”.

وی در پاسخ به اینکه اگر جایگاه‌داری صرفه اقتصادی ندارد، چرا تغییر شغل نمی‌دهید، گفت: “این آرزوی ماست که شرکت پخش اجازه تغییر کاربری بدهد. اگر امروز این مجوز را به ما بدهند، بیش از۸۵ درصد جایگاه‌های سوخت کشور تا شب تغییر کاربری می‌دهند”.

رییس انجمن جایگاه‌داران سوخت کشور با اشاره به سرمایه‌گذاری بالایی که برای جایگاه صورت می‌گیرد، گفت: “هر کار دیگری انجام بدهیم، بهتر از جایگاه‌داری است و متاسفانه شرکت پخش اجازه تغییر کاربری را نمی‌دهد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید