خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت ۵ آتش‌نشان در سایه فقدان ایمنی کار

مصدومیت ۵ آتش‌نشان در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۵ آتش نشان در شهرهای تهران و جهرم دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، سخنگوی آتش‌نشانی تهران از انفجار در یکی از مدارس تهران در پی نشت گاز خبر داد و گفت که ۳ آتش‌نشان در این عملیات دچار مصدومیت شدند.

جلال ملکی با اعلام این خبر گفت: “ساعت ۷ و ۵۷ دقیقه صبح امروز یک مورد حادثه نشست گاز در یک مدرسه ابتدایی در بلوار تعاون شهر زیبا به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی اطلاع داده و تیم بلافاصله به محل اعزام شد”.

وی ادامه داد: “این مدرسه غیر انتفاعی مقطع ابتدایی ساختمانی ۲ طبقه بود. پرسنل مدرسه اعلام کرده بودند که در قسمت موتورخانه در طبقه ۱- بوی گاز احساس می‌کنند. نیروهای اولیه ما به محض اینکه رسیدند به همراه پرسنل در حال رفتن به زیرزمین بودند که به یکباره درب مقابل موتور خانه همزمان با رسیدن نیروهای آتش‌نشانی دچار حادثه می‌شود”.

ملکی اضافه کرد: “خوشبختانه این حادثه موجب تخریب ساختمان نشد و در حد یک انفجار کوتاه بود و چند شیشه این ساختمان دچار شکستگی می‌شود. در این میان سه نفر از آتش‌نشانان که جلوی درب موتورخانه بودند از ناحیه سر  و صورت دچار مصدومیت شدند که با حضور عوامل اورژانس این افراد تحت درمان قرار گرفتند”.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران گفت: “هیچ دود و شعله‌ای به طبقات بالا منتقل نشد و تعداد کمی از دانش آموزان هم که در طبقه‌ها حضور داشتند، آسیب ندیدند و همگی در سلامت کامل هستند. در حال حاضر کارشناسان در محل در حال بررسی علت حادثه هستند”.

مصدومیت ۲ آتش‌نشان در جهرم

به گزارش رکنا، مسئول روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی جهرم از مصدومیت دو آتش‌نشان در یک یک عملیات اطفاء حریق خبر داد.

علی مصلی نژاد اعلام کرد: “با امدادرسانی آتش‌نشانی جهرم این حریق مهار ولی منجر به مصدومیت ۲ آتش‌نشان شد”.

وی افزود: “رأس ساعت ۲ و ۲۰ دقیقه بامداد امروز، پرسنل دانشگاه علوم پزشکی موضوع آتش گرفتن در ساختمان این دانشگاه را به آتش‌نشانی اطلاع دادند که آتش ‌نشانی با اعزام اکیپ به اطفای آتش پرداخت و مانع گسترش حریق شد.

مسئول روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی جهرم گفت: “علت حادثه در دست بررسی است”.

جَهرُم یکی از شهرهای استان فارس است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید