خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  مجید عابدین زاده مقدم، با پایان دوران محکومیت از زندان اوین آزاد شد

مجید عابدین زاده مقدم، با پایان دوران محکومیت از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – مجید عابدین زاده مقدم، فعال مدنی و زندانی محبوس در اوین دقایقی پیش با پایان دوران محکومیت خود از این زندان آزاد شد. وی از آبان ماه سال ۹۵ در این زندان در حال تحمل دوران محکومیت ۳ ساله خود بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح امروز سه‌شنبه ۲۷ فروردین‌ماه ۹۸، مجید عابدین زاده مقدم، زندانی محبوس در اندرزگاه ۸ زندان اوین با پایان دوران محکومیت از زندان اوین آزاد شد.

آقای عابدین زاده، در آذرماه سال ۹۳ بازداشت و در دادگاه بدوی به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. پرونده وی جهت بررسی به شعبه ۳۹ دادگاه تجدید نظر ارسال و این حکم به ۳ سال حبس تقلیل یافت.

«اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸»، «دیدار با خانواده کشته شدگان سال ۸۸»، «حمایت از زندانیان سیاسی و ملاقات با آن‌ها» و «بازگویی حوادث کهریزک از طریق مصاحبه با رسانه‌های آزاد»، از دلایل صدور حکم ۳ سال حبس این فعال مدنی در دادگاه انقلاب بوده است.

این فعال مدنی، روز ۲۹ مهرماه ۹۵، از سوی شعبه دوم اجرای احکام دادسرای اوین جهت اجرای سه سال حکم حبس، کتبا احضار شده بود و از تاریخ ۱۱ آبان‌ماه ۹۵ تحمل محکومیت خود را در زندان اوین آغاز کرد.

مجید مقدم، پیش از این نیز به دلیل شرکت در اعتراض‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸، توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت و به بازداشتگاه کهریزک انتقال داده شده بود، وی در مصاحبه ای ویدیویی درباره این تجربه به تفصیل شهادت داده بود، مسئله ای که بی ارتباط به بازداشت مجدد وی نبود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید