خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدید نظر “نجف مهدی پور” در ایلام برگزار شد

دادگاه تجدید نظر “نجف مهدی پور” در ایلام برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته جلسه دادگاه تجدید نظر نجف مهدی پور، روزنامه نگار ایلامی برگزار شد. وی پیشتر توسط دادگاه انقلاب ایلام به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸، “نجف مهدی‌پور”، صاحب‌امتیاز و مدیر مسئول دوهفته‌نامه‌ی تعلیق‌شده‌ی “باخترزمین” در خصوص رسیدگی به رای صادره توسط دادگاه انقلاب ایلام علیه وی مبنی بر محکومیت یکسال حبس تعزیری از بابت اتهامات “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام”، در شعبه‌ی پنجم دادگاه تجدیدنظر این شهرستان حضور یافت و آخرین دفاعیاتش را ارائه داد.

بر اساس این گزارش، یک منبع نزدیک به آقای مهدی‌پور گفته است: “در دادگاه، مهلت کافی برای ارائه‌ی دفاعیات به آقای مهدی‌پور داده نشده و دو قاضی مسئول رسیدگی به پرونده، وی را با الفاظی تحقیرآمیز مورد خطاب قرار داده‌اند”.

نجف مهدی‌پور، روز سه‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷، به دادگاه انقلاب ایلام احضار و حکم یک سال حبس تعزیری از بابت اتهامات “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام” به وی ابلاغ شده بود.

پیشتر نیز انتشار مقالات انتقادی، تعطیلی دوهفته‌نامه‌ی باخترزمین را در پی داشت که آقای مهدی‌پور صاحب‌امتیاز آن بود.

نجف مهدی‌پور کارشناس ارشد علوم سیاسی و کاندیدای دهمین دوره‌ی مجلس شورای اسلامی بود که صلاحیت وی از سوی شورای نگهبان رد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید