خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه، جمعی از مالباختگان موسسه بدر توس از زیر مجموعه های کاسپین در مشهد و شماری از کارگران راه آهن (شرکت تراورس) لرستان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸، جمعی از مالباختگان موسسه بدر توس از زیر مجموعه‌های کاسپین در مشهد نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، در مقابل ساختمان استانداری خراسان رضوی، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از سه سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده گذاران پرداخت شده است.

تجمع کارگران راه‌آهن ناحیه لرستان

به گزارش ایلنا، امروز شنبه، ۲۴ فروردین ۱۳۹۸، شماری از کارگران تراورس لرستان در اعتراض به معوقات مزدی و بیمه ای خود، در مقابل ساختمان اداره کل راه آهن لرستان تجمع کردند.

دلیل تجمع این کارگران پرداخت نشدن دو ماه معوقات مزدی ماه‌های بهمن و اسفند سال ۹۷ و تاخیر در پرداخت  ۵ ماه حق بیمه (اسفند ۹۶ و فرودین ،دی، بهمن و اسفند ۹۷) عنوان شده است.

از قرار معلوم این کارگران بخشی از نیروهایی هستند که از طریق شرکت‌های پیمانکاری «تراورس» در خطوط ابنیه فنی راه‌آهن ناحیه لرستان مشغول کارند و گفته می‌شود که مجموع کارگران پیمانکاری شاغل در خطوط ابنیه فنی راه‌آهن لرستان که تعدادشان به  بیش از ۴۰۰ نفر می‌رسد، مدتی است که با عدم دریافت به موقع معوقات مزدی روبرو هستند.

آنها با بیان اینکه سیل ویرانگر اخیر زندگی بسیاری از همکارانمان را در مناطق مختلف ریلی لرستان و خوزستان از بین برده و آنها بیش از هر زمان نیازمند دریافت مطالبات معوقه مزدی و بیمه‌ای خود هستند در ادامه افزودند: “از دیگر مطالبات صنفی کارگران خطوط ابنیه فنی تراورس لرستان مشکل بیمه تکمیلی است. کارگران چندین سال است از خدمات بیمه تکمیلی به دلیل آنچه واریز نشدن حق بیمه تکمیلی به حساب شرکت بیمه‌گر عنوان می‌شود، بهره‌مند نیستند.

کارگران تراورس لرستان با اشاره به تجمعات پیشین خود در اعتراض به معوقات مزدی، درباره پیگیری وضعیت مطالبات مزدی امروز خود گفتند: “در تجمع امروز (شنبه) مدیرکل راه‌آهن لرستان در تماس تلفنی که با مدیرعامل راه‌آهن کشور گرفت، وعده پیگیری مطالبات صنفی ما را در روزهای آینده داد”.

شرکت تراورس یکی از شرکت‌های اقماری راه‌آهن است که امور نگهداری خط و ابنیه فنی خط آهن را انجام می‌دهد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید