خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه 10 آوریل 2019, 7th of December 2019      آخرين بروز رسانی در 2019/04/10 ساعت 19:33:50

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران بخش خدمات مترو تهران

معوقات مزدی کارگران بخش خدمات مترو تهران

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در بخش خدمات خط ۴ مترو تهران که تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری مشغول کار هستند، از عدم پرداخت دو ماه اضافه کاری و عیدی خود خبر دادند و گفتند که همچنین بخشی از حق بیمه همکاران ما به تامین اجتماعی نیز پرداخت نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، حدود ۲۰۰ کارگر شاغل در بخش خدمات خط ۴ متروی تهران که تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری «پیمان مرو» مشغول به کار هستند، دو ماه اضافه کاری (بهمن و اسفند ۹۷) و عیدی سال گذشته خود را دریافت نکرده‌اند.

این کارگران می‌گویند: “مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مطالبات مزدی ما کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی است. همچنین بخشی از بیمه همکاران ما به تامین اجتماعی پرداخت نشده است”.

به گفته این کارگران، آنها درحالی مطالبات مربوط به دو ماه اضافه کاری و عیدی خود را از پیمانکار دریافت نکرده‌اند که کارفرما مدعی‌ست صورت وضعیت مالی خود را با تاخیر از شرکت بهره‌برداری مترو دریافت می‌کند.

طبق گفته کارگران خدماتی خط ۴ مترو تهران، در حال حاضر به جز کارگران پیمانی، سایر کارکنان و کارگرانی که به صورت مستقیم (رسمی) با مترو همکاری دارند، همه مطالبات مزدی سال گذشته خود را به همراه عیدی دریافت کرده‌اند.

این کارگران با بیان اینکه حداقل حقوقی که دریافت می‌کنند در شرایط کنونی کفاف مخارج زندگی‌شان را نمی‌دهد، در ادامه می‌گویند: “با شرایط سخت، مشغول خدمت رسانی به مردم هستیم و از همه مزایا و کمک‌های نقدی و غیرنقدی که همکاران رسمی به صورت ماهانه و عرفی دریافت می‌کنند، محروم هستیم.

آنها می‌گویند: “ما فاقد امنیت شغلی هستیم و پیمانکاران هر زمانی که اراده کنند ما را از کار بیکار می‌کنند. بهمن ماه سال گذشته ۳۵ نفر از همکارانمان به یکباره با اتمام قرارداد کار بیکار شدند که اواخر سال فقط تعدادی از آنها به محل کارشان بازگشتند.

در همین رابطه امیر سعید نیاورانی (مدیرعامل شرکت پیمان مرو) با تایید گفته کارگران خدماتی خط ۴ مترو تهران، مدعی شد: “در تلاش هستیم با تعاملی که با شرکت بهره برداری مترو تهران داریم مطالبات عقب‌افتاده کارگران را که شامل دو ماه اضافه‌کاری و عیدی است، به زودی پرداخت کنیم”.

او با اشاره به اینکه پرداخت مطالبات مزدی کارگران نیاز تامین منابع مالی دارد، در ادامه در خصوص معوقات بیمه کارگران مدعی شد: “مطالبات بیمه‌ای در شرف پیگیری و انجام است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید