خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران کارخانه متالوژی پودر ایران / اخراج شماری از روزنامه نگاران و کارکنان همشهری

معوقات مزدی کارگران کارخانه متالوژی پودر ایران / اخراج شماری از روزنامه نگاران و کارکنان همشهری

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در کارخانه متالوژی پودر ایران از معوقات مزدی ۵ ماهه خود خبر دادند و گفتند که عیدی سال ۹۶ آنها نیز پرداخت نشده است. بنا بر خبری دیگر مدیرعامل موسسه همشهری، ارگان رسانه ای شهرداری تهران، از اخراج ۱۰۴ نفر از روزنامه نگاران و کارکنان این موسسه مطبوعاتی خبر داد. همزمان یک عضو شورای شهر تهران گفت که شهردار تهران و مدیرعامل موسسه همشهری باید دستور تعدیل نیرو را متوقف کنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران متالوژی پودر ایران، گفتند که ۵ ماه معوقات مزدی و عیدی سال ۹۶ آنها هنوز پرداخت نشده است.

یکی از کارگران شاغل در کارخانه متالوژی پودر ایران با بیان اینکه مشکلات مدیریتی و نداشتن منابع مالی کافی باعث شده خطوط تولیدی کارخانه سال گذشته فعالیت مستمر نداشته باشد، گفت: “سال گذشته این کارخانه در زمینه تولید وضعیت خوبی نداشت، اما در سال جاری با تغییر رویکرد کارفرمای اصلی، تیم مدیریتی کارخانه به طور کلی تغییر کرد و در حال حاضر همه خط تولید کارخانه از روز پنجم فروردین ماه  فعالیت مستمر پیدا کرده و کارگران مشغول کار شده‌اند”.

او گفت: “در سال جدید ۵۲ تن تولید قطعه و ۱۶۰ تن پودر آهن سفارش تولید داریم که با تغییر وضعیت کارخانه، کارگران با انگیزه بیشتر مشغول کارند. در عین حال کارفرما وعده کرده همه معوقات مزدی کارگران این کارخانه را تا پایان خرداد ماه پرداخت کند”.

شرکت متالوژی پودر ایران تنها تولیدکننده پودر آهن در ایران و خاورمیانه است. این واحد تولیدی با تکیه بر کارگران متخصص مجرب، ماشین‌آلات منحصر بفرد و مواد اولیه مرغوب، به کار تولید محصولات با کیفیت عالی در شهر صنعتی  البرز قزوین فعالیت دارد.

اخراج شماری از روزنامه‌نگاران و کارکنان همشهری

به گزارش شارا، شماری از روزنامه‌نگاران و کارکنان بخش فنی و چاپخانه موسسه همشهری صبح شنبه ۱۷ فروردین متوجه شدند که بدون اطلاع قبلی از محل کار اخراج شده‌اند.

ابوالحسن ریاضی، مدیرعامل موسسه همشهری صبح یکشنبه در حساب کاربری توئیتر خود نوشت که “افراد تمدید قرارداد نشده ۱۰۴ نفر شامل ۳۴ نفر تحریریه اعم از حروف‌چین صفحه‌بند عکاس و خبرنگار و بقیه در بخش اداری چاپ و خدمات بودند”.

ریاضی دلیل این اقدام را “مشکلات انباشته قبل و مسائل دامنگیر همه مطبوعات” اعلام کرد.

در همین رابطه حسن خلیل آبادی، عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران صبح یکشنبه ۱۸مهر در تذکری از موسسه همشهری خواست که این رفتار را جبران و شورای شهر را از نتیجه آن مطلع کند.

او گفت: “قطع همکاری با پرسنل همشهری بیشتر به اخراج و بی احترامی به جایگاه افراد شبیه بود تا تعدیل نیرو”.

خلیل آبادی همچنین از شهردار و موسسه فرهنگی همشهری خواست که دستور توقف این رفتار غیرحرفه‌ای و بازگشت به کار افراد تعدیل شده را صادر کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید