خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  آزادی دو شهروند بازداشتی همزمان با احضار یک شهروند دیگر در اهواز

آزادی دو شهروند بازداشتی همزمان با احضار یک شهروند دیگر در اهواز

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه، یک شهروند عرب اهل اهواز توسط ماموران امنیتی احضار و مورد بازجویی قرار گرفت. همچنین دو شهروند اهل شهرستان حمیدیه که در مهرماه و اسفندماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند، روز سه‌شنبه هفته جاری از زندان شیبان اهواز آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۷، یک شهروند عرب ساکن کوی گلستان شهر اهواز توسط ماموران امنیتی احضار و مورد بازجویی قرار گرفت.

هویت این شهروند “حسین عشقیان (ساکی)، توسط هرانا احراز شده است.

پیشتر طی همان روز نیز یک شهروند عرب دیگر به نام حسن صبحی پور توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

یک منبع نزدیک به آقای عشقیان در این رابطه به گزارشگر هرانا گفت: “صبح روز گذشته ماموران امنیتی آقای صبحی پور را احضار و مورد بازجویی قرار دادند. حسین عشقیان، گریمور موسسه فرهنگی نصر در اهواز است، او به تازگی در ساخت ترانه‌ای به نام وحدت، به کارگردانی حسن صبحی پور که تم هویت طلبی عربی داشت، همکاری کرده بود و این احتمال وجود دارد که این احضارها در این رابطه بوده باشد.”

در خبری دیگر، روز سه شنبه ۲۸ اسفند ماه، دو شهروند عرب بازداشتی از اهالی شهرستان حمیدیه به نام‌های عادل عفراوی و هادی مروانی، از زندان شیبان اهواز آزاد شدند.

گفتنی است که عادل عفراوی در مهرماه سال جاری و هادی مروانی (حلاف)، فرزند کریم، ۲۹ ساله، متاهل و دارای یک فرزند، در تاریخ ۱۷ اسفندماه توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شده بودند.

تا زمان تنظیم این گزارش از اتهامات مطروحه و دلایل بازداشت این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید