خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مرگ یک کارگر در تهران/ مرگ ۱۱۸ کارگر در غرب تهران طی سال جاری

فقدان ایمنی کار؛ مرگ یک کارگر در تهران/ مرگ ۱۱۸ کارگر در غرب تهران طی سال جاری

خبرگزاری هرانا – شب گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، یک کارگر در تهران بر اثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد. همچنین مدیرکل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت که امسال ۱۸ هزار و ۸۷۶ حادثه ناشی کار در غرب تهران رخ داد و ۱۱۸ نفر از حادثه دیدگان جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، رئیس مرکز فرماندهی و کنترل پلیس پیشگیری تهران از سقوط کارگری از یکی از برج‌های شهرک غرب خبر داد.

سرهنگ آقایاری در این باره اظهار کرد: “ساعت ٢٠ شب گذشته ۲۵ اسفندماه حادثه سقوط یک کارگر از بام یک برج اعلام شد. در پی آن مأموران رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار داده و به محل حادثه واقع در شهرک قدس، خیابان هرمزان، برج تهران اعزام شدند”.

وی با بیان اینکه مأموران با حضور در محل حادثه به بررسی حادثه سقوط این کارگر ۴۷ ساله پرداختند، گفت: “بعد از انجام بررسی‌ها مشخص شد این فرد از روی برج خنک کننده چیلر که بر روی بام این برج واقع شده بود سقوط کرده و هنگام انتقال به مرکز درمانی جان خود را از دست داده است”.

مرگ ۱۱۸ نفر بر اثر حادثه کار در غرب تهران

به گزارش ایلنا، ناهید حیدری مدیرکل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: “بر اساس آمار سال گذشته از ۹ میلیون جمعیت بیمه شده اجباری در هر روز کاری، ۵۱ حادثه کار و در طول هر ماه هزار ۵۷۳ مورد حادثه به سازمان تأمین اجتماعی گزارش شد”.

وی اضافه کرد: “از ۱۸ هزار و ۸۷۶ نفر که در غرب تهران دچار حادثه شدند، ۱۷ هزار و ۱۸۴ نفر که معادل ۹ درصد هستند تحت پوشش حمایت درمانی تأمین اجتماعی قرار گرفتند”.

حیدری ادامه داد: “متأسفانه ۱۱۸ نفر بر اثر شدت حادثه و به علت رعایت نکردن نکات ایمنی فوت کردند و ۱۲۱ نفر از کار افتاده کلی بالای ۶۶ درصد شدند”.

حیدری تاکید کرد: “بیمه شدگان که مشمول مقررات قانون تأمین اجتماعی هستند، در صورت مصدوم شدن بر اثر حوادث ناشی از کار می‌توانند از خدمات تأمین اجتماعی استفاده کنند”.

وی آمار کارگرانی که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند را اسفبار توصیف کرد و گفت: “پیش‌بینی می‌شود بیش از ۴ میلیون نفر از کارگران در کارگاه‌های زیرزمینی در کشور مشغول فعالیت باشد و از شمول قانون کار و بیمه خارج هستند و متأسفانه نزدیک به ۳۵ درصد از این کارگران، زنان و کودکان کار هستند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید