خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  تداوم بازداشت و بی خبری از توحید امیر امینی و کیانوش اصلانی

تداوم بازداشت و بی خبری از توحید امیر امینی و کیانوش اصلانی

خبرگزاری هرانا – توحید امیرامینی و کیانوش اصلانی فعالین ترک پس از گذشت بیش از سه هفته کماکان در بازداشت و بی خبری به سر می برند. این شهروندان در تاریخ ۲ اسفندماه توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات، موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، توحید امیر امینی و کیانوش اصلانی پس از ۲۴ روز کماکان در بازداشت و بی‌خبری به‌سر می‌برند.

کیانوش اصلانی در دومین روز بازداشت طی تماسی از انتقالشان به بازداشتگاه اداره اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین خبر داده بود، با این حال علیرغم پیگیری‌های مکرر خانواده اطلاع دقیقی از دلایل بازداشت و وضعیت فعلی این دو تن در دست نیست.

این دو شهروند در تاریخ ۲ اسفندماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شده‌اند.

گفته می شود بازداشت این شهروندان در جریان فعالیت‌های خیابانی روز جهانی زبان مادری صورت گرفته است.

آقای اصلانی دانشجوی مهندسی عمران دانشگاه آزاد تهران در مقطع کارشناسی ارشد و آقای امیر امینی نیز به علت اشتغال ساکن شهر تهران است.

توحید امیرامینی دارای سوابق متعدد فعالیت و بازداشت است، از جمله می‌توان به بازداشت او در مراسم قلعه بابک و همین‌طور محاکمه او به دلیل روشن کردن شمع برای حادثه دیدگان قطار تبریز-مشهد اشاره کرد.

این فعال ترک همچنین بابت دو مورد اتهامی جداگانه در خصوص اعتراض به برنامه تلویزیونی فیتیله که بسیاری معتقد بودند در آن به ترک‌های ایران اهانت شده است و همین‌طور نمایش یک پلاکارد در حمایت از عباس لسانی، دیگر فعال مدنی دربند به مجموعا ۶ ماه حبس و شلاق محکوم شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید