خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام ۲ زندانی در اندیمشک و اردبیل

رهایی از اعدام ۲ زندانی در اندیمشک و اردبیل

خبرگزاری هرانا – دو زندانی متهم به قتل در شهرهای اندیمشک و اردبیل با رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، رئیس دادگستری اندیمشک گفت: “با تلاش و کوشش اعضای شورای حل اختلاف این شهرستان یک جوان محکوم به اعدام پس از هفت سال از چوبه دار رهایی یافت”.

خداکرم رحیمی بهمنیاری اظهار کرد: “هفت سال پیش جوان ۲۶ ساله اندیمشکی در یک نزاع دست جمعی فردی را با ضربه سنگ به قتل رساند و به دلیل جو عشایری و قبیله‌ای تنش و نزاع مختلفی بین خانواده متهم به قتل و مقتول به وجود آمد”.

وی افزود: “پس از طی مراحل قضایی، حکم اعدام متهم به قتل صادر شد و برای پیشگیری از وقوع نزاع‌های مجدد و برقراری امنیت، صلح و آرامش پایدار در منطقه با ارجاع این پرونده به شورای حل اختلاف اندیمشک، نشست‌های متعددی برای صلح و سازش این دو خانواده و استفاده از ظرفیت مسئول امور اداری، بزرگان، معتمدین، سران عشایر منطقه تشکیل شد”.

رئیس دادگستری اندیمشک ادامه داد: “خوشبختانه با تلاش و کوشش اعضای شورای حل اختلاف این شهرستان و پس از طی چندین جلسه، خانواده مقتول از اعدام متهم به قتل صرف نظر کرده و با اعلام رضایت، این زندانی از اعدام رهایی یافت و این پرونده پس از هفت سال به صلح و سازش و رضایت طرفین ختم شد”.

رهایی از اعدام یک زندانی در پای چوبه دار

به گزارش تسنیم، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل گفت: “با مداخله دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل و شورای حل اختلاف، زندانی محکوم به اعدام از مرگ رهایی یافت.

ناصر عتباتی عصر امروز، در این خصوص اظهار داشت: “جوان ۲۵ ساله اردبیلی که بصورت اتفاقی و غیر عمد مرتکب قتل شده بود و بر اساس قانون باید حکم اعدام برای این فرد اجرا می‌شد، با ماه‌ها مداخله و رایزنی  مراجع قضایی و شورای حل اختلاف، اولیای دم این زندانی جوان را بخشیده و از پای چوبه دار  پایین آوردند و اجرای حکم منتفی شد”.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل ضمن تقدیر و تشکر از بزرگواری و بخشش اولیای دم که در آستانه سال نو و زنده شدن دوباره طبیعت به یک جوان حیات دوباره بخشیدند بیان کرد: “این سومین حکم اعدامی است که در طی چند ماه اخیر منجر به مصالحه و سازش شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید