خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت یک کارگر در تهران

فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت یک کارگر در تهران

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، یک کارگر در تهران دچار مصدومیت شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز گذشته (۲۳ اسفند ماه)  یک کارگر  ۵۱ ساله حین رنگ‌آمیزی دیواره‌های داخلی تانکر موتورخانه  یک مجتمع  در ۲۴ متری سعادت‌آباد، خیابان دشت بهشت به دلیل  متصاعد شدن گازهای سمی بیهوش شد که با حضور به موقع گروهای امداد و نجات این کارگران از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.

حمیدرضا محمدیانی؛ افسر آماده منطقه دو عملیات سازمان آتش‌نشانی تهران درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: “یک کارگر میانسال در طبقه منفی دو مجتمعی مسکونی، حین رنگ‌آمیزی دیواره‌های داخلی تانکر موجود در موتورخانه مجتمع، به علت متصاعد شدن گاز حاصل از مشتقات رنگ و عدم وجود هوای تازه از هوش رفته بود و به علت محدودیت فضا و بیهوش بودن این فرد، امکان خارج کردن وی از دهانه تانکر وجود نداشت”.

وی تصریح کرد: “آتش‌نشانان با توجه به شرایط، با استفاده از ابزار موجود به ایجاد فضاسازی در محل حادثه پرداختند و برای رهاسازی وی مشغول برش دیواره تانکر شدند”.

بنابر اعلام پایگاه خبری ۱۲۵؛ آتش‌نشانان پس از برش دیواره تانکر، موفق شدند این کارگر ۵۱ ساله را از داخل تانکر خارج کرده و تحویل عوامل اورژانس دادند و در پایان با ارائه تذکرات ایمنی به مدیر مجتمع به عملیات خود خاتمه دادند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید