خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ ساعت ۱۶:۰۱:۱۳

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  تفهیم اتهام به رحیم غلامی، در دادسرای اردبیل

تفهیم اتهام به رحیم غلامی، در دادسرای اردبیل

خبرگزاری هرانا – رحیم غلامی، شاعر و نویسنده و فعال ترک اهل اردبیل روز گذشته در دادسرای عمومی و انقلاب این شهر تحت عناوین “تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری” تفهیم اتهام شد. وی در تاریخ ۱۳ اسفندماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد و علیرغم صدور قرار وثیقه، تاکنون با قبول وثیقه و آزادی وی موافقت نشده است.

به گزاری خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۲۳ اسفندماه ۹۷، رحیم غلامی، شاعر و نویسنده اهل اردبیل در شعبه ویژه بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل به ریاست قاضی نونهال، تفهیم اتهام شده و قرار وثیقه ۵۰ میلیونی برای وی صادر شده است.

طی این جلسه اتهامات “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به رهبری” به رحیم غلامی تفهیم شده و علیرغم صدور قرار وثیقه تاکنون با قبول وثیقه و آزادی وی توسط دادستانی موافقت نشده است.

رحیم غلامی پیشتر در تاریخ ۳ بهمن‌ماه به همراه چهار فعال دیگر توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب اردبیل محاکمه شده بود. دادگاه در تاریخ ۲۷ بهمن‌ماه این فعالان ترک را از اتهامات مطروحه علیه آنها تبرئه کرده بود.

این شهروند اردبیلی پیشتر نیز در تاریخ ۱۱ تیرماه ۹۷ در ارتباط با تجمع سالانه قلعه بابک در شهر اردبیل بازداشت و مدتی بعد با قرار وثیقه آزاد شده بود.

آقای غلامی همچنین در جریان برگزاری مراسم پاسداشت روز جهانی زبان مادری در سال ۱۳۹۲، همراه با شمار دیگری از فعالان ترک بازداشت شده بود و نهایتا در مهرماه ۹۶ به علت نبود ادله در دادگاه انقلاب شهرستان اهر از اتهامات مطروحه تبرئه شد.

لازم به ذکر است که کتاب‌های “فولکلوروموزدان بیر یارپاق” و “فولکلور ناغیل لاری” طی سال‌های ۹۳ و ۹۶ توسط انتشارات “یایلیق” از رحیم غلامی به چاپ رسیده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید