خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۳ کارگر در شهرهای تهران و صومعه سرا جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، کارگر جوانی در حین کار در یک ساختمان ۸ طبقه در دست ساخت در چاهک آسانسور افتاد و بر اثر سقوط ۹ طبقه‌ای جان باخت.

وقوع این حادثه ساعت ۸ و ۵۰ دقیقه صبح امروز توسط کارگران به سامانه ۱۲۵ اطلاع رسانی شد که بی درنگ با هماهنگی ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران، آتش نشانان ایستگاه ۱۴ به همراه گروه امداد و نجات ۲ این سازمان به محل حادثه واقع در دولت آباد، ابتدای بلوار قدس، کوچه سنگبریها روانه شدند.

به گفته توکل قاسم پور رییس ایستگاه ۱۴ آتش نشانی تهران، در یک ساختمان ۸ طبقه در حال ساخت، کارگر ۲۲ ساله‌ای در حین کار به علت نامشخصی به داخل چاهک آسانسور افتاد که بر اثر سقوط از طبقه هفتم به طبقه منفی ۲ در انتهای چاهک آسانسور به شدت دچار صدمات جسمی شد.

وی اضافه کرد: “آتش‌نشانان با رعایت اصول ایمنی وارد چاهک آسانسور شده و با استفاده از برانکارد مخصوص، کارگر مصدوم را به بیرون از چاهک منتقل کردند”.

قاسم پور در ادامه ابراز داشت: “پس از انتقال مصدوم به محیط امن، این کارگر تحت معاینه اولیه عوامل اورژانس حاضر در محل قرار گرفت که در پی این معاینات مشخص شد که متاسفانه این کارگر ۲۲ ساله به علت شدت صدمات وارده جان خود را از دست داده بود”.

وی تصریح کرد: “آتش‌نشانان پس از دادن تذکرات ایمنی به کارگران ساختمانی و مهندس ناظر ساختمان کارگر فوت شده را جهت انتقال به پزشکی و بررسی علت مرگ و چگونگی وقوع این حادثه تحویل عوامل انتظامی دادند”.

مرگ دو کارگر در صومعه‌سرا

به گزارش ایلنا، دو کارگر جوان در آتش‌سوزی یک انبار روستایی در صومعه‌سرا جان باختند.

رئیس واحد آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری صومعه سرا امروز گفت : “انبار کشاورزی یک خانه روستایی در روستای بالابلگور صومعه‌سرا دچار حریق شد که دو کارگر ۲۵ و ۳۰ ساله جان باختند”.

رسول اندرز افزود: “امدادگران جمعیت هلال احمر جسد سوخته این ۲ جوان اهل روستای بالا بلگور و شهر گوراب زرمیخ را از محل حادثه خارج و به پزشکی قانونی انتقال دادند”.

وی اعلام کرد : “۴ آتش‌نشان با یک خودروی اطفای حریق بعد از ۱۰ دقیقه آتش را مهار کردند.

سرهنگ عبدالعلی شعبانی فرمانده انتظامی صومعه سرا نیز گفت: “عمدی و یا سهوی بودن آتش‌سوزی انبار کشاورزی و علت مرگ ۲ کارگر در دست بررسی است”.

شهرستان صومعه سرا یکی از شهرستان‌های غرب استان گیلان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید