خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اجرای حکم خلع لباس دائم یک روحانی در دادگاه؛ سید حسن آقامیری «گفتند همین جا لباست را دربیاور»

اجرای حکم خلع لباس دائم یک روحانی در دادگاه؛ سید حسن آقامیری «گفتند همین جا لباست را دربیاور»

خبرگزاری هرانا – سید حسن آقامیری، روحانی شناخته شده در شبکه های اجتماعی با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود گفته است که روز گذشته به دادگاه ویژه اجرای احکام قم مراجعه کرده و با دستور قاضی حکم خلع لباس دائم وی در دادگاه اجرا شد. وی پیشتر با شکایت دادستان ویژه تهران و با حکم شعبه دوم کیفری در دادگاه ویژه روحانیت به ریاست محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور به دو سال حبس تعلیقی و خلع لباس دائم محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از انصاف نیوز، حسن آقامیری، روحانی شناخته‌شده در شبکه‌های اجتماعی در ایران که فعالیت زیادی نیز در فضای مجازی دارد، گفته است که روز چهارشنبه ۲۲ اسفندماه ۱۳۹۷،  قاضی اجرای احکام دادگاه ویژه روحانیت در قم، حکم خلع لباس وی را در محل برگزاری دادگاه اجرا کرده است.

سید حسن آقامیری که در تاریخ ۲۲ دیماه سال جاری با شکایت دادستان ویژه تهران و با حکم شعبه دوم کیفری در دادگاه ویژه روحانیت به ریاست محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور به دو سال حبس تعلیقی و خلع لباس دائم محکوم شده بود، امروز در صفحه شخصی خود نوشت: “دیروز با تماس دادگاه ویژه‌ی روحانیت قم به اجرای احکام دادگاه مراجعه کردم، به نیابت از دادگاه ویژه‌ی تهران حکم خلع لباس دائم و دو سال حبس تعلیقی به مدت پنج سال به من ابلاغ شد، و در کمال تعجب قاضی اجرای احکام گفت به ما نیابت دادند تا همین جا حکم را اجرا کنیم”.

وی در ادامه این یادداشت اشاره کرده است که از قاضی اجرای احکام درخواست کرده تا به او اجازه بدهد عمامه‌اش را در مقابل درب دادسرا و داخل ماشین خود دربیاورد، اما قاضی درخواست او را نپذیرفته است.

حسن آقامیری همچنین با پرسش‌آمیز خواندن این برخورد دادگاه ویژه اجرای احکام نوشته است: “روزی که به دست ایت الله بهجت ملبس شدم، ایشان این آیه را تلاوت کردند: لباس التقوی ذلک خیر. یعنی اساس چیز دیگه‌ای هست و باید به باطن توجه داشت. من هیچ وقت به ظواهر دلبستگی نداشتم و همیشه سعی کردم در طول این سال‌ها با همه‌ی سنگ‌اندازی‌ها و کارشکنی‌ها و تهدیدها خلاف واقع حرف نزنم و هزینه‌اش را هم بپردازم”.

خلع لباس به معنی آن است که او حق پوشیدن لباس روحانیون شیعه را ندارد.

در خصوص صدور حکم خلع لباس و دو سال حبس تعلیقی حسن آقامیری گفته می‌شد که دلیل این حکم، سخنرانی‌ها و مصاحبه‌ وی با روزنامه همشهری بوده است. بنا بر این گزارش پیش‌تر تعدادی از مخالفان این روحانی با برگزاری سخنرانی‌ها و گذاشتن کامنت در فضای مجازی به نوع رفتار و گفتار او معترض شده بودند.

رویکرد متفاوت آقامیری در سخنرانی‌هایش تاکنون طرفداران زیادی داشته است، به گونه‌ای که صفحه اینستاگرام این روحانی در حال حاضر بیش از یک و نیم میلیون دنبال کننده دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید