خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در قزوین

فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در قزوین

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۵ کارگر بر اثر آتش سوزی یک شرکت تولید کننده چسب واقع در شهر صنعتی البرز در استان قزوین دچار حادثه شدند. در این حادثه ۴ کارگر مصدوم و یک کارگر جان باخت. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: “شرکت چسب البرز در شهر صنعتی البرز دچار حریق شده که در این حادثه، ۴ نفر مصدوم شده و یک نفر جان خود را از دست داده است”.

قدرت‌الله مهدیخانی در این خصوص اظهار کرد: “ساعت ۱۵ و ۴۵ دقیقه بعد از ظهر امروز بر اثر جا به جایی مواد شیمیایی یک شرکت تولیدکننده نوار چسب و چسب قطره‌ای در شهر صنعتی البرز استان قزوین، دچار حریق شد”.

وی افزود: “ساعات اولیه اعلام حریق در شرکت مذکور، مأموران آتش‌نشانی بر سر حادثه حضور یافته و اطفای حریق را آغاز کردند”.

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین ادامه داد: “به محض یافتن اطلاع از حادثه و با توجه به گستردگی حریق شرکت مواد شیمیایی شهر صنعتی البرز از مأموران آتش‌نشانی ایستگاه‌های شهرهای قزوین، بوئین‌زهرا، بیدستان، محمدیه، آبیک و همچنین ظرفیت ارتش برای اطفای حریق استفاده شده است”.

مهدیخانی اضافه کرد: “بر اثر حریق شرکت دو نفر به صورت سرپایی مداوا شدند، دو نفر از مصدومان به بیمارستان منتقل شدند و یک نفر هم جان خود را از دست داده است”.

زمانی که آتش‌نشانان به محل حادثه رسیدند، مشاهده کردند محل حادثه شرکت ایران چسب تولید رنگ و مواد شیمیایی بوده که بر اثر حریق کاملا شعله‌ور شده بود. آتش‌سوزی به حدی است که از فاصله چند ۱۰ متری نیز امکان نزدیک شدن به ساختمان وجود نداشته است.

شهر صنعتی البرز در ۱۰ کیلومتری شرق قزوین واقع شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید