خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷, 26th of October 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ ساعت ۱۴:۰۰:۱۲

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم برای مایکل وایت شهروند آمریکایی بازداشت شده در مشهد

صدور حکم برای مایکل وایت شهروند آمریکایی بازداشت شده در مشهد

خبرگزاری هرانا – دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی از صدور حکم در ارتباط با پرونده شهروند آمریکایی بازداشت شده در مشهد خبر داد. وی بدون اشاره به جزئیات حکم صادره و نحوه دادرسی گفت که “در این پرونده اتهام امنیتی نیز وجود دارد”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز دوشنبه ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۷، غلامعلی صادقی دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی از صدور حکم پرونده شهروند آمریکایی بازداشت شده به نام “مایکل وایت” خبر داد.

صادقی گفت:”در این پرونده هم شاکی خصوصی و هم شاکی عمومی مطرح است”.

وی در خصوص امنیتی بودن پرونده وایت اعلام کرد: “در این پرونده اتهام امنیتی نیز وجود دارد”.

پیشتر بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه با تایید بازداشت این شهروند آمریکایی گفته که “یک شهروند آمریکایی به نام مایکل وایت چندی قبل در شهر مشهد بازداشت شد که موضوع در نخستین روزهای دستگیری از طریق دفتر حفاظت منافع آمریکا در تهران به اطلاع دولت آمریکا رسید و دولت متبوع وی از همان ابتدای بازداشت در جریان این دستگیری قرار داشته است”.

چندی پیش جوآن وایت، مادر مایکل وایت، شهروند آمریکایی محبوس در زندان وکیل آباد مشهد و عضو سابق نیروی دریایی آمریکا، به روزنامه نیویورک تایمز گفته بود که فرزندش پس از بازداشت در ایران کتک خورده است، پولی برای استخدام وکیل ندارد و نمی داند به چه اتهام هایی بازداشت و زندانی شده است.

وی مدعی شد که فرزندش در این مدت دست کم دو بار در دادگاه حاضر شده و وضعیت جسمی او هم بدتر از پیش شده است.

خانم وایت گفته است پسرش مایکل ر. وایت، ۴۶ ساله، تابستان سال جاری برای چندمین بار به ایران سفر کرده بود تا دوست دختر ایرانی خود را ببیند، اما هرگز به پرواز بازگشت خود نرسیده است. مایکل وایت قرار بوده ۶ تیرماه از دبی به آمریکا پرواز کند. به نوشته نیویورک تایمز، او در مشهد بازداشت شده و از آن زمان تاکنون در زندان وکیل آباد به سر می برد.

مایکل وایت که سابقه خدمت در نیروی دریایی آمریکا را دارد، به گفته مادرش “پنج یا شش بار” برای دیدار با زنی که او دوست دختر خود معرفی کرده به ایران سفر کرده بود.

وزارت خارجه آمریکا نیز پیش از این با انتشار بیانیه کوتاهی اعلام کرده که از بازداشت یک شهروند آمریکایی دیگر در ایران مطلع است اما از او نام نبرده بود.

دستکم ۴ شهروند آمریکایی و ۱ مقیم قانونی ایالات متحده در حال حاضر در ایران در زندان به سر می برند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید