خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری اندیمشک و مسکن مهر پردیس

معوقات مزدی کارگران شهرداری اندیمشک و مسکن مهر پردیس

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در مجموعه شهرداری اندیمشک، از مطالبات مزدی و بیمه ای پرداخت نشده خود خبر دادند. بنا بر خبری دیگر رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی استان تهران گفت که هشت ماه مطالبات مزدی کارگران ساخت پروژه های مسکن مهر شهر جدید پردیس پرداخت نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران مجموعه شهرداری اندیمشک در استان خوزستان حدود ۱۱ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند.

به گفته این کارگران، علیرغم اینکه از آغاز سال ۹۷ تاکنون حدود ۱۲ماه گذشته است اما تا این لحظه در خصوص پرداخت مطالبات مزدی حدود ۷۰۰ کارگر شهرداری اندیمشک اقدامی صورت نگرفته است.

این کارگران که در مجموعه شهرداری اندیمشک به صورت رسمی و قراردادی مشغول به کار هستند، از دیرکرد حقوق خود ناراضی هستند. آنها در خصوص مطالبات خود گفتند: “کارفرما هر ۴۰ تا ۵۰ روز یکبار یک ماه حقوق می‌دهد اما این حقوق مربوط به طلب مزدی یک سال گذشته است”.

طبق اظهارات کارگران ‌شهرداری اندیمشک؛ آخرین حقوقی که شهرداری به آنها پرداخت کرده، مربوط به اردیبهشت ماه است که آن را با تاخیر ۱۱ ماهه اخیرا پرداخت کرده است. آنها اظهار داشتند: “اضافه کاری آنها نیز به صورت حداقلی پرداخت می‌شود”.

به نقل از کارگران شهرداری اندیمشک گفته می‌شود که؛ پیش از این پرداخت حق بیمه کارگران نیز با مشکل پرداخت مواجه شده بود که اخیرا با همکاری تامین اجتماعی مشکل مرتفع شده است.

این کارگران همچنین از احتمال عدم پرداخت معوقات قبل از پایان سال ابراز نگرانی کردند و گفتند: “در این روزها که همه مردم در تکاپو برای خرید شب عید هستند، ما شرمنده همسر و فرزندان‌مان هستیم و کسی هم صدای ما را نمی‌شنود”.

کارگران با بیان اینکه خواهان دریافت معوقات مزدی خود هستند و از مسئولان می‌خواهند به مشکلات شهرداری اندیمشک و کارگرانش رسیدگی کنند، افزودند: “با وجود آنکه مسئولان شهرستانی بویژه شورای شهر اندیمشک در جریان مشکلات شهرداری و کارگرانش قرار دارند اما در عمل هیچ اقدامی انجام نمی‌دهند”.

علی گل اندام (عضو شورای شهر اندیمشک) با تایید معوقات مزدی و بیمه کارگران این شهر مدعی شد: “شهرداری منابع مالی کافی برای پرداخت مطالبات مزدی و هزینه‌های شهرداری ندارد”.

او با بیان اینکه مجموع کارگران این شهرداری به حدود ۷۰۰ نفر می‌رسد، افزود: “معوقات مزدی کارگران مربوط به سال جاری نیست بلکه این مطالبات در طول سنوات گذشته ایجاد شده است”.

او با بیان اینکه در مجموعه شهرداری حدود ۷۰۰ نفر شاغلند، افزود: “در مجموعه شهرداری اندیمشک شماری از کارگران که در بخش‌های خدماتی و فضای سبز مشغول کارند ۹ تا ۱۰ ماه طلب مزدی دارند و سایر کارگران و کارکنان این مجموعه ۱۲ ماه مزد معوقه طلبکارند”.

به ادعای وی؛ حدود دو ماه پیش نیز سنوات شماری از کارگران شهرداری اندیمشک با پیگیری اعضای شورای شهر پرداخت شده است.

هشت ماه مطالبات مزدی کارگران شاغل در مسکن مهر پردیس پرداخت نشده است

به گزارش ایلنا، کارگران شاغل در مسکن مهر پردیس هشت ماه مطالبات مزدی معوقه دارند.

«محمد باقری»، رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی استان تهران، با اعلام این خبر گفت: “مسئولان عمران شهر جدید پردیس در دو ماه اخیر مرتب وعده داده‌اند که مطالبات کارگران را می‌پردازند اما هیچ تحولی در این زمینه ایجاد نشده است”.

باقری احتمال می‌دهد که چون دولت در پرداخت مطالبات پیمانکاران تعلل به خرج می‌دهد، این اتفاق رخ داده است.

او می‌افزاید: “باید پاسخ روشنی به کارگران داده شود. آنها هشت ماه است که ریالی از بابت کارشان دریافت نکرده‌اند. مسئولان توجه ندارند که در آستانه سال نو قرار داریم. کارگران در این ایام برای خرید شب عید از جانب خانواده‌هایشان تحت فشار هستند”.

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی استان تهران می‌افزاید: “آنها شرمنده زنان و فرزندان خود هستند. از این رو اگر این وضعیت ادامه پیدا کند ناچار به برگزاری تجمع هستیم”.

باقری با بیان اینکه این کارگران در فازهای ۳، ۸، ۹ و… شهر جدید پردیس کار می‌کنند، گفت: “تعداد پیمانکارانی که تکمیل مسکن مهر در این فازها را برعهده گرفته‌اند، بالاست از این رو نمی‌توان تخمین دقیقی از تعداد کارگران طلبکار ارائه داد اما به هرحال کارگران باید ظرف چند روز آینده به معوقات خود برسند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید