خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ ساعت ۲۱:۳۶:۵۶

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مرگ یک کارگر در تهران

فقدان ایمنی کار؛ مرگ یک کارگر در تهران

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه هفته گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، یک کارگر در تهران بر اثر حادثه آتش سوزی جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، چهارشنبه شب ۱۵ اسفند‌ماه در میدان میوه و تره‌بار تهران، یک کارگر قروه‌ای که بعد از تعطیلی کارخانه فولاد زاگرس، به کارگر ساده‌ی تره‌بار در تهران تبدیل شده بود، در جریان یک حادثه آتش‌سوزی جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش این کارگر جوان که قصد داشته عید نوروز امسال به قروه بازگردد و ازدواج کند، اهل روستای شوراب حاجی، بخش سریش آباد شهرستان قروه بوده و این حادثه همکاران سابق او را در فولاد زاگرس بسیار ناراحت کرده است.

احمد امینی (نماینده کارگران بیکار شده فولاد زاگرس) که بارها برای پیگیری وضعیت این کارخانه به تهران آمده، در ارتباط با حادثه مرگ جوان قروه‌ای می‌گوید: “اگر این کارخانه در سال ۹۲ تعطیل نمی‌شد و ۴۰۰ کارگر آن آواره نمی‌شدند، خیلی‌ها مثل این جوان، روانه پایتخت نمی‌شدند و سر خانه و زندگی‌شان می‌ماندند”.

امینی اضافه می‌کند: “این جوان مثل خیلی‌ها دور از خانه و خانواده به سر می‌برد؛ بازهم می‌گویم اگر کارخانه تعطیل نمی‌شد، کارگران فنی و متخصص دنبال کارگری و دستفروشی و مسافرکشی نمی‌رفتند”.

کارخانه فولاد زاگرس با حدود ۴۰۰ کارگر، در سال ۹۲ توسط سهامداران و طی برگزاری یک مجمع فوق‌العاده تعطیل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید