خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  جعفر عظیم زاده، فعال کارگری زندانی به تحمل ۳۰ ضربه شلاق محکوم شد

جعفر عظیم زاده، فعال کارگری زندانی به تحمل ۳۰ ضربه شلاق محکوم شد

خبرگزاری هرانا – محمدعلی جداری فروغی وکیل مدافع جعفر عظیم زاده، از لزوم ارائه درخواست اعاده دادرسی برای این فعال کارگری محبوس در زندان اوین خبر داد و اعلام کرد که وی به عنوان غیبت از مرخصی به ۳۰ ضربه شلاق محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز شنبه ۱۸ اسفندماه ۱۳۹۷، محمدعلی جداری فروغی گفت: از آنجا که جعفر عظیم زاده به عنوان غیبت از مرخصی به ۳۰ ضربه شلاق محکوم شده، در فرجه قانونی تقاضای تجدیدنظرخواهی خواهیم کرد.

این وکیل دادگستری در ادامه افزود: “با توجه به اینکه عظیم زاده به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام، به ۶ سال زندان محکوم و در حال سپری کردن آن است و وی به همین اتهامات بدواً در شعبه اول دادگاه انقلاب ساوه به ۱۱ سال زندان محکوم و بر اثر تجدیدنظرخواهی در شعبه ۸ دادگاه تجدیدنظر استان مرکزی تبرئه شده، نسبت به حکم شش سال حبس در دیوان عالی کشور، درخواست اعاده دادرسی خواهیم داد”.

فروغی همچنین ابراز امیدواری کرد که در دیوان عالی این فعال کارگری که فعالیت هایش کاملاً در حیطه مسائل صنفی بوده، تبرئه شود.

جعفر عظیم زاده، عصر  روز سه‌شنبه  ۹ بهمن ماه توسط نیروهای امنیتی در منطقه پردیس کرج بازداشت و به کلانتری ۱۱ فردیس منتقل شد. وی در تاریخ ۱۳ بهمن‌ماه طی تماسی تلفنی به خانواده خود اطلاع داد که به اندرزگاه ۸ سالن ۹ زندان اوین منتقل شده است. محمدعلی جداری فروغی، وکیل مدافع این فعال کارگری پیشتر اعلام کرده بود که با پیگیری‌های انجام شده مشخص شد ایشان با نیابت قضایی صادره بر مبنای محکومیت به ۶ سال زندان و برای تحمل این حکم روانه زندان اوین شده است.

لازم به ذکر است که این فعال کارگری از درد سینه، مشکلات کلیوی و قلبی و عروقی رنج می‌برند؛ این مساله در مورد مشکلات قلب ایشان به دلیل عدم دسترسی به داروهایی که خارج از زندان مصرف می‌کردند بغرنج تر است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید