خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها, کارگران  >  بازداشت شماری از معترضان به اخراج و عدم پرداخت حقوق پاکبانان شهرداری صدرا

بازداشت شماری از معترضان به اخراج و عدم پرداخت حقوق پاکبانان شهرداری صدرا

خبرگزاری هرانا – ظهر امروز در جریان اعتراض عده ای از شهروندان از جمله تعدادی از اعضای تشکلات دانشجویی اصولگرا به اخراج و عدم پرداخت حقوق پاکبانان شهرداری صدرا در محل نماز جمعه این شهر، شماری از این افراد بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تابناک، ظهر امروز جمعه ۱۷ اسفندماه ۱۳۹۷، در محل نماز جمعه شهر جدید صدرا، تعدادی از اعضای تشکل های اصولگرای دانشگاه شیراز، به دنبال اعتراض به عدم پرداخت حقوق پاکبانان شهرداری صدرا، دستگیر شدند.

بر اساس این گزارش، «رحیم خدابخشی» دبیر تشکل آرمان عدالت‌خواه دانشگاه شیراز، «احسان زیارتی» رئیس بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز و «حمید محمدپور» دبیر سابق تشکل آرمان ازجمله بازداشت شدگان امروز در محل نمازجمعه شهر جدید صدرا هستند.

معترضان در نمازجمعه صدرا پلاکاردهایی در دست داشتند مبنی بر اینکه «چرا شهرداری صدرا حقوق پاکبان‌ها را پرداخت نمی‌کند».

لازم به یادآوری است که در تاریخ ۱۵ اسفندماه، تعدادی از پاکبان‌های شهرداری صدرا که معوقات مزدی ۳ ماهه دارند و نسبت به عدم پرداخت حقوق خود اعتراض کرده بودند، اخراج شدند.

در پی این آن جمعی از دانشجویان دانشگاه شیراز پیگیر ماجرا شده و خود نیز به سراغ پاکبان‌ها رفته بودند، یکی از پاکبان‌های اخراجی در گفتگویی گفته بود: “بعد از اعتصاب و تجمعی که به دلیل عدم پرداخت حقوق مقابل شهرداری صدرا داشتیم، شهردار در بین ما حاضر شد و گفت که شما بیخود کردید که اعتصاب کردید، پیمانکار جدید هم که بیاید می‌تواند شما را اخراج کند و به من هم ربطی ندارد و دستتان هم به هیچ جایی بند نیست”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید