خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۲ کارگر کشته و ۱ کارگر مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، رعایت نکردن اصول ایمنی هنگام کار سقوط مرگبار یک کارگر جوان را در ساختمان نیمه کاره رقم زد.

به دنبال تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ و اطلاع رسانی این حادثه، ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی تهران بی درنگ آتش‌نشانان ایستگاه ۱۰۸ را ساعت ۱۱ و ۲۵ دقیقه امروز به یوسف آباد تهران، میدان فرهنگ، خیابان سی و یکم اعزام کرد.

به گفته مهدی آشوری افسر آماده منطقه دو عملیات آتش‌نشانی تهران، “در پی بالا رفتن کارگران از اسکلت فلزی این ساختمان نیمه کاره که ۳ کارگر ساختمانی نیز در داخل آن حضور داشتند، ناگهان یکی کارگران از طبقه دوم به طبقه منفی دو سقوط کرد”.

وی افزود: “بر اثر این حادثه یکی از کارگران که جوانی ۲۰ ساله بود به طبقه منفی دو سقوط و به شدت با سازه‌های فلزی بین طبقات برخورد کرده و بر روی میل گرد‌های بیرون زده از دل سازه افتاد”.

افسر آماده منطقه دو تصریح کرد: “آتش‌نشانان بلافاصله این کارگر را تحویل عوامل اورژانس دادند که متأسفانه عوامل اورژانس مرگ کارگر جوان را تایید کردند”.

وی افزود: “آتش‌نشانان با تحویل محل حادثه به عوامل نیروی انتظامی به ماموریت خود پایان دادند”.

مصدومیت یک کارگر در شهرستان رضوانشهر

به گزارش صداوسیما، کارگری ۵۷ ساله هنگام کار داخل رودخانه شفارود رضوانشهر در استان گیلان سقوط کرد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان گفت: “کارگر ۵۷ ساله که برای یک شرکت راه‌سازی در جاده پونل خلخال در محدوده روستای دوران به کار مشغول بود بر اثر بی احتیاطی از ارتفاع ۲۰ متری به داخل رودخانه شفارود سقوط کرد”.

دکتر پیمان اسدی با بیان اینکه امدادگران جمعیت هلال احمر کارگر مصدوم را  که از ناحیه دست و پا مصدوم شده بود از رودخانه بیرون آوردند، افزود: “گروه فوریت‌های پزشکی حاضر در محل وضعیت سلامت وی را بررسی کردند و اقدامات اولیه درمانی را انجام دادند”.

وی گفت: “امدادگران اورژانس کارگر ۵۷ ساله مصدوم را به بیمارستان شهدای رضوانشهر منتقل کردند”.

رضوانشهر یکی از شهرستان‌های استان گیلان است.

مرگ کارگر فضای سبز شهرداری تهران

به گزارش ایلنا، یک کارگر فضای سبز شهرداری تهران که مشغول به کار بود بر اثر برخورد با یک دستگاه پراید کشته شد.

صبح امروز (سیزدهم اسفند ماه) یک دستگاه سواری پراید در مسیر غرب به شرق بزرگراه شهید یاسینی در حال حرکت بوده  که در همین حین با گاردریل حاشیه بزرگراه برخورد کرده و وارد فضای سبز کنار اتوبان می‌شود.

در این فضای سبز، یک کارگر ۶۰ ساله شهرداری در حال کار بوده که بر اثر برخورد شدید خودرو جان خود را از دست می‌دهد.

شدت جراحات به حدی بوده که کارگر آسیب‌دیده قبل از رسیدن به بیمارستان فوت کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید