خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  خودکشی یک زندانی در زندان سراوان

خودکشی یک زندانی در زندان سراوان

خبرگزاری هرانا – یک زندانی محبوس در زندان سراوان به دلیل عدم رسیدگی به وضعیت پرونده و بلاتکلیفی طولانی مدت، جمعه شب با بریدن شاهرگ خود دست به خودکشی زد و روز شنبه جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، شب جمعه ۱۰ اسفندماه ۹۷، عبدالسلام سپاهی، زندانی محبوس در زندان سراوان دست به خودکشی زد و روز شنبه ۱۱ اسفندماه جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، این اقدام به دلیل فشارهای روحی ناشی از بلاتکلیفی طولانی مدت این زندانی صورت گرفته است.

گفته می شود علیرغم پیگیری‌ها و درخواست‌های مکرر این زندانی مبنی بر رسیدگی به پرونده‌اش، به مدت دو سال به صورت بلاتکلیف در زندان سراوان به سر برده و هیچ پاسخی از سوی مسئولین دریافت نکرده و دادگاهی برای وی تشکیل نشده بود.

همچنین یک زندانی ۲۱ ساله محبوس در این زندان به نام نعمت موسوی و از اتباع کشور افغانستان نیز با وجود پیگیری‌های فراوان و ارسال نامه‌های متعدد مبنی بر رسیدگی به پرونده‌اش، هیچ پاسخی دریافت نکرده و نزدیک به دو سال و نیم است به صورت بلاتکلیف در این زندان و در زندان خاش به سر برده است. این در حالی است که گفته می شود این زندانی شاکی خصوصی ندارد و شاکی وی همان روزهای اولیه‌ی بازداشتش از شکایت خود صرف نظر کرده است.

بلاتکلیفی های طولانی مدت محبوسین در زندان سراوان مسبوق به سابقه است. موضوعی بسیاری از زندانیان بلاتکلیف، آن را رنج آور و زجر دهنده توصیف می‌کنند.

هرانا در مهرماه سال جاری در گزارشی از بلاتکلیفی ۵ ساله یک زندانی بیمار به نام جعفر نرانی در این زندان خبر داده بود.

عدم رسیدگی مناسب به زندانیان بلاتکلیف و بیمار باعث افزایش فشارهای روحی بر روی این زندانیان می شود. در تاریخ ۲ مهرماه ۹۷، “احمد ملک زاده” ۲۶ ساله، زندانی اهل سراوان به علت عدم رسیدگی پزشکی و درد شدید بیماری در درب ورودی بهداری زندان سراوان خود را حلق آویز کرده بود. وی پس از انتقال به بهداری زندان توسط مامورین به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید