خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  موج آزادی زود هنگام زندانیان سیاسی؛ صلاح الدین رنجبر، از زندان ارومیه آزاد شد

موج آزادی زود هنگام زندانیان سیاسی؛ صلاح الدین رنجبر، از زندان ارومیه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – در ادامه موج آزادی زودهنگام زندانیان سیاسی، صلاح الدین رنجبر، فعال تلگرامی محبوس در زندان ارومیه روز جاری از زندان آزاد شد. وی از حدود ۲ ماه پیش در حال تحمل محکومیت یک ساله خود در این زندان بود. موج جدید آزادی زودهنگام زندانیان سیاسی که به مناسبت ۲۲ بهمن آغاز شده تاکنون شامل ۴۶ زندانی یا محکوم سیاسی شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران،  در ادامه موج آزادی زودهنگام زندانیان سیاسی که کمتر از یک سال محکومیت دارند، امروز پنجشنبه ۹ اسفندماه ۹۷، صلاح‌الدین رنجبر، فعال تلگرامی محبوس در زندان ارومیه از این زندان آزاد شد.

وی در آبان‌ماه سال گذشته زمانی که دانشجوی دانشگاه سراسری ارومیه بود به اتهام “انتشار اخبار مجرمانه” از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و در روز ۱۳ آذرماه همان سال با تودیع وثیقه تا هنگام برگزاری جلسه‌ی دادگاه به صورت موقت آزاد شده بود.

صلاح‌الدین رنجبر، تابستان امسال از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب ارومیه از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در شعبه ۱ دادگاه تجدیدنظر تایید شد.

وی در تاریخ ۱ دی‌ماه سال جاری بازداشت و جهت تحمل حبس راهی زندان ارومیه شد.

این آزادی‌های زودهنگام به مناسبت ۲۲ بهمن و تحت عنوان عفو برای حدود ۵۰ هزار زندانی صورت می گیرد و شامل درصد بسیار کمی از زندانیان سیاسی یا امنیتی می شود که هم اکنون در زندان هستند و محکومیت قطعی به یک سال حبس یا کمتر از آن دارند یا بیرون از زندان هستند و محکومیت قطعی به ۶ ماه حبس دارند.

۴از زمان آغاز اجرایی شدن این عفو از شب ۲۱ بهمن ماه تاکنون دست کم ۴۶ زندانی یا محکوم به نام‌های مصطفی ترک همدانی، صبا کردافشاری، یاسمن آریانی، آذر حیدری، سید محمد فلاح چای، فرشید رستمی، مجید کریم نژاد، حسین دژانگاهی، فرشید سعیدی ، حسین فرخ‌پور، مجید عزیزی، امین زنده دل، ایوب ساعدی، محمد خالدزاده، جمال کرمانی، محمد یوسفی، حمیدرضا امینی، بهفر لاله زاری، فرزاد دلآرام، فرهاد سرافراز، شهرام منصور، وحید دانا، سعید عابدی و ادیب حق پژوه، شاهین برزگر ، امیر چمنی، سید جمال موسوی‌نژاد، علیرضا معینیان، مهران بندی امیرآبادی، حسین میری نظرلو، مهران اسلامی امیرآبادی، فتانه نبیل زاده، دری امری، می خلوصی، ساقی فدایی، شایان تفضلی، سام نصیرمقدم ، مهران زهراکار، محمد نیکزاد، شاهو صادقی، آرام محمدی، مهرداد صبوری، امید احمدی، متین خالدی، سهیل حق دوست و صلاح الدین رنجبر شامل این آزادی زودهنگام یا توقف اجرای حکم شده‌اند. هر چند برخی زندانیان تهران بزرگ کماکان در انتظار اجرایی شدن این ابلاغ و آزاد شدن از زندان به سر می‌برند.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید