خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت ۸ کارگر در تهران

فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت ۸ کارگر در تهران

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۸ کارگر در تهران بر اثر ریزش آوار دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از مصدومیت ۸ کارگر بر اثر ریزش آوار در یک ساختمان قدیمی خبر داد.

جلال ملکی درباره جزییات این حادثه گفت: “در ساعت ۱۳ و ۵۶ دقیقه ظهر امروز یک مورد حادثه آوار در یک ساختمان قدیمی در مسیر شمال به جنوب اتوبان شهید باقری، نبش خیابان ۲۰۰ به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی تهران اطلاع داده شد”.

وی با بیان اینکه سه ایستگاه به محل حادثه اعزام شد، ادامه داد: “محل حادثه یک ساختمان دو طبقه قدیمی به وسعت ۲۵۰ متر مربع که ۸ کارگر در آنجا حضور داشتند که به یکباره بخش زیادی از ساختمان به طور کامل تخریب شد. زمانی که آتش‌نشانان به محل حادثه رسیدند، بخش زیادی از بدن یکی از کارگران در زیر آوار مدفون بود و دیگر کارگران نیز دچار مصدومیت شده و در کنار آوار قرار داشتند”.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: “آتش‌نشانان به سرعت محل حادثه را ایمن کرده و عملیات خاک‌برداری و آواربرداری را به سرعت آغاز کردند. آتش‌نشانان با تلاش بسیار فردی را که در زیر آوار محبوس شده بود خارج کرده و خوشبختانه زنده بود، اما دچار مصدومیت‌هایی از نقاط مختلف بدن شده بود. همه این نفرات که تابعیت کشور افغانستان بودند تحویل عوامل اورژانس شده و این عملیات در ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه به پایان رسید”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید