خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  دستگیری سه شکارچی متخلف همزمان با محکومیت دو متخلف محیط زیستی

دستگیری سه شکارچی متخلف همزمان با محکومیت دو متخلف محیط زیستی

خبرگزاری هرانا – ۳ شکارچی متخلف در شهرستانهای بندر انزلی و شاهوار با تلاش ماموران یگان حفاظت محیط زیست، بازداشت و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند. بنا بر خبری دیگر رئیس اداره حفاظت محیط زیست ملایر از صدور حکم قضایی برای دو متخلف محیط زیستی خبر داد و گفت که متخلفان، یکی به پرداخت جزای نقدی و حبس و دیگری به پرداخت جزای نقدی محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تابناک، ۲ شکارچی متخلف در تالاب بین‌المللی انزلی دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

احسان هادی پور، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندر انزلی گفت: “محیط‌بانان قلم گوده موفق شدند ۲ شکارچی متخلف را  هنگام شکار پرندگان در تالاب بین‌المللی انزلی دستگیر کنند”.

وی افزود: “از این شکارچیان متخلف ۹ قطعه پرنده چنگر، ۲ قبضه اسلحه شکاری و ۳۵ فشنگ نیز کشف و ضبط شده است”.

رئیس محیط زیست شهرستان بندر انزلی، به پایان فصل شکار اشاره کرد و گفت: “با توجه به پایان فصل شکار، متاسفانه عده‌ای شکارچی بدون در نظر گرفتن قوانین شکار مازاد و شکار در فصل ممنوعه اقدام به شکار می‌کنند”.

احسان هادی پور افزود: “متخلفان بعد از تشکیل پرونده و برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند”.

رئیس اداره محیط زیست نهاوند گفت: دو نفر از عاملان تلف شدن دو قلاده از وحوش شهرستان نهاوند به دادگاه معرفی و برای آنها پرونده تشکیل شد.

شکارچی غیر مجاز در دامنه شاهوار دستگیر شد

به گزارش مهر، علی اکبر قربانلو ضمن بیان اینکه در پی گزارش دوستداران محیط زیست مبنی بر مشاهده یک دستگاه خودروی سفید و اقدام وی به شکار در اطراف روستای تاش دامنه‌های شاهوار بلافاصله موضوع در دست بررسی قرار گرفت، ابراز داشت: “این شکارچی غیر مجاز بعد از شکار به طرف شاهرود در حال تردد بود که با همکاری عوامل کلانتری ۱۱ در کنترل نامحسوس واقع شد”.

وی اضافه کرد: “در این عملیات رئیس پارک ملی توران، مسئول حقوقی اداره، ماموران گروه سیار و نیروی انتظامی در چهار محل مستقر می‌شوند تا به محض رسیدن خودرو مورد نظر در نهایت طی موقعیت مناسبت بتوانند خودرو را متوقف کنند”.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شاهرود با بیان اینکه خودرو در ورودی شهر شاهرود متوقف می‌شود، ابراز داشت: “در بازرسی صورت گرفته مقداری گوشت شکار از داخل خودرو کشف و متخلفان به همراه خودروی سواری برای سیر مراحل قانونی به کلانتری ۱۱ منتقل شدند”.

قربان‌لو با بیان اینکه با توجه به کاهش علوفه و خشکسالی حیوانات نیاز به نگاه مهربان ما انسان‌ها دارند تا غذای آن‌ها تامین شود، تصریح کرد: “از بین رفتن گونه‌های جانوری به هیچ عنوان قابل جبران نخواهد بود لذا انتظار می‌رود مردم با مشاهده شکارچیان و رفت و آمدهای مشکوک آن‌ها بلافاصله محیط زیست را در جریان قرار دهند”.

محکومیت دو متخلف محیط زیستی در ملایر

به گزارش فارس، رئیس اداره حفاظت محیط زیست ملایر از محکومیت شکارچی متخلف در ملایر به پرداخت جزای نقدی و حبس تعزیری خبر داد.

مجید شعبانلو اظهار کرد: “خردادماه سال جاری یک مورد تخلف صید و شکار در منطقه لشگر در ملایر صورت گرفت که در این زمینه شکارچی متخلفی که اقدام به شکار یک رأس بز کوهی کرده بود توسط محیط‌بانان دستگیر شد”.

وی گفت: “بعد از معرفی این متخلف به مراجع قضایی دادگاه بعد از بررسی پرونده این فرد را به پرداخت ۱۰ میلیون تومان جزای نقدی به خاطر ضرر و زیان به محیط زیست، یک سال حبس تعزیری و ممنوعیت نگهداری و حمل سلاح به مدت دو سال محکوم کرد”.

رئیس اداره محیط زیست ملایر افزود: “در پی شکایت و اعتراض مردمی در اواخر تابستان امسال نیز یک واحد تولیدی به خاطر انتشار بوی نامطبوع و دریافت اخطارهای متعدد توسط محیط زیست به دادگاه معرفی شد”.

وی گفت: “در این زمینه نیز دادگاه بعد از بررسی پرونده دادگاه متخلف را به پرداخت ۴ میلیون ریال جزای نقدی بدل از ۱۰ روز حبس تعزیری محکوم کرد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید