خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف  >  شکایت قاضی صلواتی از وکیل پرونده هفت زندانی سنی مذهب

شکایت قاضی صلواتی از وکیل پرونده هفت زندانی سنی مذهب

خبرگزاری هرانا – قاضی صلواتی، رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران از محمود علیزاده طباطبایی، وکیل دادگستری به دادسرای انتظامی وکلا شکایت کرد. علیزاده طباطبایی در این خصوص گفته است «قاضی صلواتی به اتهام نشر اکاذیب از من به دادسرای انتظامی وکلا شکایت کرده و دادسرا شکایت را ابلاغ کرده تا پاسخ خود را نسبت به شکایت مطروحه اعلام کنم». قاضی صلواتی در این شکایت مدعی شده هیچ گاه از متهمان یک پرونده خاص نخواسته علیزاده طباطبایی را که در پرونده نقش وکالت دارد تغییر دهند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز دوشنبه ۶ اسفندماه ۱۳۹۷، محمود علیزاده طباطبایی، وکیل دادگستری گفت: قاضی صلواتی به اتهام نشر اکاذیب از من به دادسرای انتظامی وکلا شکایت کرده و دادسرا شکایت را ابلاغ کرده تا پاسخ خود را نسبت به شکایت مطروحه اعلام کنم.

وی اضافه کرد: این شکایت به دنبال شکایت قبلی من از قاضی صلواتی به دفتر حقوق شهروندی دادگستری استان تهران صورت گرفت و قاضی صلواتی در این شکایت مدعی شده هیچ گاه از متهمان پرونده ترور «ملا تینا» نخواسته وکیل خود را تغییر دهند و اظهارات من نشر اکاذیب بوده است.

این وکیل دادگستری درباره نتیجه شکایت مطرح شده در دفتر حقوق شهروندی هم گفت: دفتر حقوق شهروندی دادگستری تهران به دنبال شکایتی که از قاضی صلواتی به خاطر اقدام غیرقانونی کردیم، از او استعلام کرده و رئیس شعبه ۱۵ دادگاه هم پاسخ داده علت عدم رسیدگی به پرونده متهمان ترور «ملا تینا» مشخص نشدن نتیجه بخشی از پرونده در دیوان عالی کشور بوده و هیچ گاه از ورود وکیل به شعبه ممانعت به عمل نیاورده است.

علیزاده طباطبایی پیشتر از شکایت از قاضی صلواتی به دفتر حقوق شهروندی دادگستری خبر داده و گفته بود: موکلانم مدعی هستند که قاضی صلواتی آنها را خواسته و گفته تا زمانی که وکیل خود را تغییر ندهید، دادگاه را برگزار نمی‌کنم.

هرانا پیش تر نامه ای از انور خضری، یکی از متهمان پرونده موسوم به ترور ملا تینا منتشر کرده بود، آقای خضری طی این رنج‌نامه‌ به تحمیل وکلای تسخیری برای متهمان اعتراض کرده و گفته بود قاضی صلواتی به خاطر مشکلات شخصی با محمود علیزاده طباطبایی، وکیل دادگستری متهمان پرونده را در وضعیتی بلاتکلیف نگه داشته است و به آنها گفته است تا زمانی که وکیل خود را تغییر ندهید در همین وضعیت باقی خواهید ماند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید