خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران کارخانه روغن نباتی جهان و مطالبات معوق کشاورزان نقده

معوقات مزدی کارگران کارخانه روغن نباتی جهان و مطالبات معوق کشاورزان نقده

خبرگزاری هرانا – رییس هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان غربی از مطالبات پرداخت نشده کشاورزان شهرستان نقده خبر داد. بنا بر خبری دیگر کارگران شاغل در کارخانه روغن نباتی جهان در زنجان برای چندمین بار متوالی از معوقات مزدی خود خبر دادند. این کارگران طی یک هفته گذشته در مقابل ساختمان استانداری زنجان دست به تجمع زده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کشاورزان شهرستان نقده از کارخانه قند این شهر چندین ماه است که مطالبات پرداخت نشده دارند.

عده‌ای از این کشاورزان ابتدای هفته جاری در مقابل کارخانه قند نقده تجمع کردند تا پیگیر پرداخت مطالبات معوقشان بشوند.

سلمان قدرتی (رییس هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان غربی) در این خصوص گفت: “عده‌ای ۵۰ درصد و عده‌ای حدود ۳۵ درصد بابت محصول چغندر قندی که امسال از ۱۵ شهریور به این‌سو به کارخانه تحویل داده‌اند، طلب دارند”.

وی مدعی شد: “طبق توافقی که بین کشاورزان و مدیریت کارخانه انجام شده بود، قرار است بیست اسفند کلیه مطالبات کشاورزان تسویه شود. اما با توجه به اینکه گفته می‌شود کارخانه تمام محصول قندش را فروخته و دیگر چیزی برای فروش ندارد، کشاورزان نگران شدند از اینکه کارخانه پولی برای تسویه با آنها (مثل برخی ادوار گذشته) نداشته باشد. از همین رو، ابتدای هفته در مقابل کارخانه تجمع کردند”.

رییس هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان غربی در پایان، اشاره کرد: “فردا قرار شده که جلسه‌ای با حضور عده‌ای از کشاورزان، مسئولان کارخانه قند نقده و نظام صنفی کشاورزی شهرستان نقده برگزار شود تا درباره تسویه حساب کامل تصمیم‌گیری شود”.

نَقَده یکی از شهرستانهای جنوبی استان آذربایجان غربی است.

معوقات مزدی کارگران کارخانه روغن نباتی جهان

به گزارش ایلنا، کارگران کارخانه روغن نباتی جهان برای چندمین بار متوالی از معوقات مزدی خود خبر دادند.

کارگران روغن نباتی جهان در زنجان از حدود یک هفته پیش به روند پرداخت مطالبات مزدی خود اعتراض و در مقابل ساختمان استانداری زنجان دست به تجمع زده بودند.

کارگران گفتند: “خواسته ما تسریع در پرداخت مطالبات مزدی و حفظ امنیت شغلی‌مان است که کارفرما تا امروز به این موضوع بی‌اعتنا بوده است”.

این کارگران افزودند: “روز گذشته محمدرضا یوسفی (مدیرکل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی زنجان) با حضور در بین معترضان وعده پیگیری مطالباتشان را در روزهای آینده داده است”.

کارگران این واحد تولیدی اظهار داشتند: “همه کارگران و کارکنان روغن نباتی زنجان با اعتماد به وعده محمدرضا یوسفی به تجمع اعتراضی خود پایان داده‌اند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید