خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  افزایش میزان قرار وثیقه و تداوم بازداشت آرشام رضایی در زندان اوین

افزایش میزان قرار وثیقه و تداوم بازداشت آرشام رضایی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – آرشام رضایی، شهروند بازداشتی در زندان اوین به دلیل افزایش میزان قرار وثیقه تعیین شده از سوی دادگاه جهت آزادی موقت و عدم توانایی در تامین آن کماکان در بازداشت به سر می‌برد. وی پیشتر در تاریخ ۱۷ دی ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از حدود دو هفته بی خبری به قرنطینه زندان اوین منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۵ اسفندماه ۱۳۹۷ خانواده آرشام رضایی جهت تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی به دادگاه مراجعه کرده اما مسئولین از پذیرش آن خودداری کرده و به خانواده او اعلام کرده‌اند که قرار وثیقه وی به یک میلیارد تومان افزایش یافته است.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت که خانواده رضایی قادر به تامین چنین وثیقه سنگینی نیستند و به همین علت آرشام رضایی همچنان در بازداشت به سر می‌برد.

آرشام رضایی در تاریخ ۱۷ دی‌ماه همرا با دو تن دیگر توسط نیروهای اطلاعات سپاه در تهران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود. اتهامات مطروحه علیه این شهروندان در مراحل بازجویی “تبلیغ علیه نظام”، “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” و “توهین به رهبری” عنوان شده است.

آرشام رضایی به همراه دو هم پرونده ای خود به نام های مجید حسینی و محمد حسین زاده در تاریخ ۲۷ دی ماه پس از تعیین قرار وثیقه از سلول انفرادی به بند قرنطینه زندان اوین منتقل شده بودند.

محمد حسین زاده روز دوشنبه ۱ بهمن و مجید حسینی، روز سه شنبه ۲ بهمن با تودیع قرار وثیقه، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید