خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  بازداشت یک ورزشکار زن توسط نیروهای امنیتی در سنندج

بازداشت یک ورزشکار زن توسط نیروهای امنیتی در سنندج

خبرگزاری هرانا – آرزو میرکی، ورزشکار زن اهل سنندج و عضو تیم کیک بوکسینگ شهر سوران اقلیم کردستان عراق، درپی بر افراشتن پرچم اقلیم کردستان پس از پیروزی بر حریفش در مسابقه ای با تیم کیک بوکسینگ اصفهان، توسط نیروهای امنیتی در سنندج بازداشت شده. نزدیکان او می گویند مدت دو هفته است که در بی خبری از وضعیت او بسر می برند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مدت دو هفته است که آرزو میرکی، کیک‌بوکسینگکار زن اهل سنندج توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت شده است. از وضعیت و سرنوشت وی اطلاع دقیقی در دست نیست.

یک منبع نزدیک به خانواده این شهروند سنندجی در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “آرزو میرکی ۲۰ سال سن دارد و عضو قراردادی تیم کیک‌بوکسینگ شهر سوران اقلیم کردستان است. وی در اوایل آذرماه سال جاری در مسابقه‌ای که میان دو تیم کیک‌بوکسینگ سوران و اصفهان در استان اربیل برگزار شده بود، پس از پیروزی مقابل حریفش پرچم اقلیم کردستان را برافراشته بود، اما پس از پایان مسابقات و بازگشت به سنندج توسط نیروهای اطلاعات این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است”.

بر اساس گفته‌های این منبع، آرزوی میرکی مدت دو هفته است که بازداشت شده است و علیرغم پی‌گیری‌های فراوان و مراجعات مکرر خانواده‌ی این ورزشکار زن به مراکز امنیتی و قضایی سنندج تا لحظه تنظیم این گزارش هیچ اطلاع دقیقی در مورد وضعیت و سرنوشت وی در دست نیست.

شهر سوران در فاصله ۹۵ کیلومتری اربیل، پایتخت اقلیم کردستان عراق و در مثلث مرزی ایران، عراق و ترکیه واقع شده است.

کیک‌بوکسینگ ورزشی رزمی و ترکیبی از ورزش‌های کاراته، موی تای و بوکس غربی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید