خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی, اندیشه و بیان  >  تعیین وقت و شعبه رسیدگی به اتهامات هاشم حسین پناهی / سند

تعیین وقت و شعبه رسیدگی به اتهامات هاشم حسین پناهی / سند

خبرگزاری هرانا – جلسه رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه هاشم حسین پناهی از مسئولان دفتر حاکم شرع مردمی کردستان در تاریخ ۱۱ اسفندماه در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج برگزار خواهد شد. وی در شهریورماه سال جاری پس از تفهیم اتهام در دادسرای ویژه روحانیت غرب کشور واقع در شهر همدان، به صورت موقت با قرار کفالت و تا پایان زمان دادرسی آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جلسه رسیدگی به اتهامات هاشم حسین پناهی، فعال مذهبی اهل سنت و از مسئولان دفتر حاکم شرع مردمی کردستان در تاریخ ۱۰ اسفندماه ۹۷ و در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج برگزار خواهد شد.

وی در تاریخ ۲۲ شهریورماه سال جاری به صورت تلفنی به این دادسرای ویژه روحانیت غرب کشور واقع در شهر همدان احضار و در تاریخ ۲۷ شهریورماه پس از حضور در این دادسرا و تفهیم اتهام با قرار کفالت آزاد شده بود.

اتهامات مطروحه علیه آقای حسین پناهی “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “تشویش اذهان عمومی” عنوان شده و دلیل آن شرکت در مراسم ترحیم رامین حسین پناهی، زندانی سیاسی اعدام شده، در روستای قروچای (روستای پدری رامین حسین پناهی) و ایراد سخنرانی در آن محل بوده است.

تصویر ابلاغیه

گفته می شود احضار و گشایش پرونده برای ایشان در پی شکایت اداره اطلاعات سنندج صورت گرفته است.

هاشم حسین پناهی که مدرس مدرسه علوم دینی امام بخاری سنندج نیز هست، پیش از این نیز در سال ۹۲ در دادگاه ویژه روحانیت به اتهام تبلیغ علیه نظام به شش ماه حبس تعزیری و ۳۰ ضربه شلاق محکوم شد و پس از گذراندن دوران حبس خود از زندان آزاد شده بود.

گفتنی است، این فعال اهل سنت کارمند سابق قوه قضائیه بوده و مدت ۱۲ سال در دادگستری مشغول فعالیت بوده است که به دلایل عقیدتی از جمله فعالیت های دینی ۹ سال پیش از کار برکنار شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید