خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مرگ و نقص عضو ۲۶ کارگر در استان گیلان طی ۱۰ ماه گذشته

فقدان ایمنی کار؛ مرگ و نقص عضو ۲۶ کارگر در استان گیلان طی ۱۰ ماه گذشته

خبرگزاری هرانا – مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان از وقوع ۱۳۸ مورد حادثه ناشی از کار طی ۱۰ ماه گذشته در این استان خبر داد و گفت که طی این مدت بر اثر حوادث ناشی از کار، ۸ کارگر کشته و ۱۸ کارگر دچار نقص عضو شدند. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، عباس علیزاده، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان شامگاه چهارشنبه، با اشاره به وقوع حوادث در محیط کار، اظهار کرد: “در ۱۰ ماهه نخست امسال ۱۳۸ مورد حادثه ناشی کار از در استان گیلان رخ داده است”.

وی در ادامه با اشاره به فوت هشت نفر و نقص عضو ۱۸ نفر در این حوادث، گفت: “بیشترین علت وقوع حوادث در کار، سقوط از پرتگاه‌ها، رعایت نکردن نکات ایمنی، گیر کردن لباس در دستگاه‌های صنعتی و برق گرفتگی بود”.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان آموزش کارگران و کارفرمایان، حضور کارشناسان ایمنی و فعال بودن بخش حفاظت فنی در کارخانه‌ها را از علل کاهش حوادث ناشی از کار در استان عنوان کرد.

علیزاده گفت: “از ابتدای امسال تاکنون ۷۷۸ مورد از کارگاه‌های ساختمانی بازرسی شد که یک کارگاه به علت رعایت نکردن نکات ایمنی پلمب شد”.

علیزاده  با بیان اینکه حوادث ناشی از کار در ساختمان افزود: “در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته شاهد کاهش ۲۰ درصدی حوادث ناشی از کار در استان گیلان هستیم.

ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید