خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۹ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۹ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه، جمعی از بستگان و خانواده اسماعیل بخشی فعال کارگری بازداشتی در مقابل ساختمان دادگستری شهرستان شوش، جمعی از کارگران کارخانه روغن نباتی جهان، گروهی از کارگران فضای سبز شهرداری زنجان، تعدادی از کارگران بازنشسته نیشکر هفت تپه، جمعی از رانندگان تاکسی در شهرستان مشگین شهر، جمعیتی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه خودروسازی سایپا در تهران، جمعی از کارگران و کارکنان مخابرات استان آذربایجان شرقی، گروهی از کسبه بازار جنت در تهران و تعدادی از رانندگان تاکسی در سمنان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۷، جمعی از بستگان و خانواده اسماعیل بخشی، فعال کارگری بازداشتی، در مقابل ساختمان دادگستری شهرستان شوش، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع کنندگان با در دست داشتن دست نوشته‌ها و پلاکاردهایی خواستار آزادی اسماعیل بخشی شده‌اند.

لازم به یادآوری است که اسماعیل بخشی، فعال کارگری حدود ساعت ۱۱ شب یکشنبه ۳۰ دی ماه ۱۳۹۷، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. صبح همان روز نیز سپیده قلیان، فعال مدنی همراه با برادرش که در اعتراض به بازداشت وی به ماموران امنیتی اعتراض کرده بود، بازداشت شدند.

تجمع کارگران روغن نباتی جهان و شهرداری زنجان

به گزارش هرانا، امروز چهارشنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۷، جمعی از کارگران کارخانه روغن نباتی جهان و جمعی از کارکنان فضای سبز شهرداری زنجان، در مقابل ساختمان استانداری زنجان، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

کارگران روغن نباتی جهان دلیل تجمع خود را در اعتراض به معوقات مزدی و بیمه ای خود عنوان کردند.

کارکنان و کارگران فضای سبز شهرداری زنجان نیز در اعتراض به اخراج خود تجمع کرده‌اند.

تجمع کارگران بازنشسته نیشکر هفت تپه

به گزارش هرانا، امروز چهارشنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۷، جمعی از کارگران بازنشسته نیشکر هفت تپه، در اعتراض به عدم پرداخت حق سنوات سال‌های ۹۵ و ۹۶ خود، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

لازم به ذکر است که پیشتر مدیرعامل این مجتمع از پرداخت نشدن حق سنوات سالهای ۹۵ و ۹۶ کارگران بازنشسته این شرکت خبر داده بود.

وی با بیان اینکه سنوات ۲۶۰ نفر از بازنشستگان باید پرداخت شود، گفت: “این کارگران خواستار پرداخت سنوات سابقه کاری سال‌های ۹۵ و ۹۶ شده‌اند”.

تجمع  رانندگان تاکسی در مشگین شهر

به گزارش هرانا، امروز چهارشنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۷، جمعی از رانندگان تاکسی در شهرستان مشگین‌شهر، در اعتراض به برآورد نشدن مطالباتشان دست به اعتصاب و تجمع زدند.

معترضان علت تجمع خود را پایین بودن نرخ کرایه تاکسی، بیان کردند.

شهرستان مشگین‌شهر از شهرستان‌های استان اردبیل است.

تجمع خریداران خودروهای ثبت نامی در تهران

به گزارش هرانا، امروز چهارشنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۷، جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه خودرو سازی سایپا در اعتراض به گرانی قیمت های اعلام شده، عدم تحویل خودرو و نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، در مقابل ساختمان وزارت صنعت معدن و تجارت در تهران اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع کارگران و کارکنان مخابرات استان آذربایجان شرقی

به گزارش هرانا، امروز چهارشنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۷، جمعی از کارگران و کارکنان مخابرات استان آذربایجان شرقی که زیر نظر پیمانکار مشغول به کار هستند، در اعتراض به طبقه بندی مشاغل و همسان سازی حقوق، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

تجمع کسبه بازار جنت در تهران

به گزارش ایسنا، امروز چهارشنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۷، جمعی از کسبه بازار جنت در تهران، در اعتراض به از دست دادن دارایی‌شان، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

حمیدرضا تحصیلی، مدیر عامل شرکت ساماندهی مشاغل و صنایع شهر تهران، در این باره گفت: “پنج سال پیش قطعه زمینی متعلق به شهرداری تهران به صورت پیمانکاری در اختیار یک پیمانکار قرار گرفت و بر اساس قرارداد این پیمانکار مستأجر سازمان شد که مهلت این قرارداد در تاریخ ۳۰ بهمن سال جاری به اتمام رسید”.

وی مدعی شد که “در دو سال گذشته بدون این که کسی مطلع باشد این فرد به جای این که طبق قرار داد تنها به کسب اجاره از غرفه‌ها مشغول باشد، پول رهن می‌گیرد؛ به طوری که از ۲۰۰ کسبه پول رهن دریافت کرده است”.

تجمع رانندگان تاکسی در سمنان

به گزارش فارس، امروز چهارشنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۷، جمعی از رانندگان تاکسی در سمنان در پی بی‌توجهی به مشکلاتشان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

پیش از ظهر امروز رانندگان تاکسی در سمنان در اعتراض به فعالیت اسنپ‌ها و مسافرهای شخصی مقابل سازمان تاکسیرانی و مسیر راه‌آهن در این شهر تجمع کردند.

رئیس سازمان تاکسیرانی سمنان چندی پیش اعلام کرده بود طی زمان‌بندی ۱۰ روزه گزارشی از سه مشکل عمده رانندگان ارائه می‌کند.

رانندگان تاکسی گفتند: “با وجود گذشت چند ماه از وعده این مسئول، هنوز اقدامی عملی برای کاهش مشکلات این قشر از سوی سازمان تاکسیرانی سمنان صورت نگرفته است”.

بر اساس این گزارش بیمه، فعالیت اسنپ‌ و مسافربرهای شخصی عمده مشکل رانندگان تاکسی در سمنان بوده که چندی پیش مقابل استانداری تجمع و خواهان رسیدگی به این وضع بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید