خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام یک زندانی در اهواز/ نجات ۲۱ زندانی از چوبه دار در زندان رجایی شهر طی سال جاری

رهایی از اعدام یک زندانی در اهواز/ نجات ۲۱ زندانی از چوبه دار در زندان رجایی شهر طی سال جاری

خبرگزاری هرانا – یک زندانی متهم به “قتل” در اهواز با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافت. بنا بر خبری دیگر سرپرست زندان رجایی شهر گفت که از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۱ زندانی محکوم به اعدام در این زندان با اخذ رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، رئیس شوراهای حل اختلاف استان خوزستان از رهایی یک زندانی از چوبه دار در اهواز خبر داد و گفت: “با تلاش و کوشش دبیر و اعضاء شورای حل اختلاف ویژه عشایر اهواز یک زندانی محکوم به اعدام با بخشش اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت”.

عبدالعباس زبیدی نیا گفت: “سال‌ها پیش ۲ خانواده از ۲ طایفه در دشت آزادگان بدلیل خصومت شخصی باهم درگیر می شوند که در این نزاع یک خانم به قتل می‌رسد و منجر به ایجاد اختلافات و خصومت‌های شدید بعد از قتل بین این ۲ طایفه می‌شود”.

وی افزود: “با دستگیری فرد متهم به قتل و تشکیل پرونده این نزاع در دادسرای دشت آزادگان و محاکمه وی، متهم محکوم به اعدام شده و حکم وی مورد تایید دیوان عالی کشور قرار می‌گیرد”.

زبیدی نیا بیان داشت: “با دخالت و وساطت و تلاش‌های دبیر و اعضاء شورای حل اختلاف ویژه عشایر و تشکیل چندین نشست بین بزرگان و ریش سفیدان طرفین و با حضور معتمدین و مصلحین منطقه، اولیای دم از اجرای حکم اعدام متهم به قتل صرف نظر کردند و این زندانی پس از طی مراحل قانونی آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشت و این پرونده با صلح و سازش مختومه شد.

بخشش ۲۱ زندانی محکوم به اعدام در زندان رجایی شهر از ابتدای سال جاری

به گزارش ایسنا، سرپرست زندان رجایی شهر گفت: “طی پیگیری‌های مستمر و تلاش شبانه روزی سرپرست و واحد مددکاری زندان رجایی شهر،از ابتدای سال جاری تاکنون ایجاد فرصت مجدد زندگی با اخذ رضایت اولیای دم برای ۲۱ نفر از مددجویان محکوم به اعدام داده شد”.

ضیایی با اعلام این خبر افزود: “تلاش‌های همکاران واحد مددکاری توانست سرنوشتی متفاوت برای تعداد ۲۱ نفر از محکومین به اعدام رقم زند”.

وی گفت: “مددجویان در طول دوران محکومیت فرصت زیادی جهت فراگیری آموزش مهارتهای اساسی زندگی با هدف کاهش آسیب رفتارهای پر خطر دارند بدین منظور برگزاری دوره های مذکور از اولویت های آموزشی زندان رجایی شهر می‌باشد”.

بر اساس این گزارش، از تعداد ۲۱ نفر محکومین به اعدام، ۱۵ نفر آنان با اخذ رضایت اولیاء دم و پایان محکومیت دولتی آزاد شده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید