خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  بازداشت دستکم هفت شهروند در استان خوزستان

بازداشت دستکم هفت شهروند در استان خوزستان

خبرگزاری هرانا – دستکم هفت تن از شهروندان استان خوزستان طی روزهای ۱۳ و ۱۴ بهمن توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی روزهای ۱۳ و ۱۴ بهمن‌ماه ۹۷، دستکم ۷ شهروند در استان خوزستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

هویت بازداشت شدگان “جاسم مقدم” ۳۰ ساله، “قاسم مقدم” ۲۸ ساله، “محمدرضا مقدم” ۲۶ ساله، “عدنان غبیشاوی” ۲۲ ساله، “فارس رماحی مقدم” ۲۸ ساله و “سیدسالم آلبوشوکه” ۲۷ ساله، از اهالی شهرستان شادگان و “حبیب دریس”، از اهالى کوت عبدالله در شهرستان کارون توسط هرانا احراز شده است.

لازم به ذکر است که علیرغم پیگیری‌های فراوان و مراجعات خانواده‌های این شهروندان به مراکز قضایی و امنیتی استان خوزستان، تا لحظه تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت و محل نگهداری این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

همچنین منابع محلی گفته‌اند که مادر سه تن از بازداشت شدگان به نام‌های جاسم، قاسم و محمدرضا مقدم پس از بازداشت خشونت آمیز فرزندانش که در حضور وی روی داده بود در اثر سکته مغزی و پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داده است.

لازم به یادآوری است طی ماه جاری تعداد پرشماری از شهروندان در استان خوزستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان‌های نامعلومی منتقل شده‌اند. هرانا پیشتر طی ۴ گزارش از احراز هویت ۲۷، ۴، ۱ و ۳ تن از این شهروندان خبر داده بود.

هرچند نزدیکان برخی از این افراد می‌گویند که تعدادی از آنها در زمینه مسائل مذهبی فعال بوده‌اند؛ با این حال از دلایل بازداشت این شهروندان تاکنون اطلاعی در دست نیست. همچنین تاکنون شفاف سازی در این رابطه از سوی قوه قضائیه صورت نگرفته و از محل نگهداری بسیاری از بازداشت شدگان اطلاعی در دست نیست و سرنوشت این افراد در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

شهرستان شادگان، یکی از شهرستان‌های استان خوزستان است که در جنوب غربی ایران واقع شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید