خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  تمدید ممنوع الخروجی مریم ممبینی، همسر کاووس سیدامامی

تمدید ممنوع الخروجی مریم ممبینی، همسر کاووس سیدامامی

خبرگزاری هرانا – وکیل مدافع مریم ممبینی، همسر کاووس سیدامامی از متهمان پرونده موسوم به فعالان محیط زیستی، از تمدید ممنوع‌الخروجی موکلش به دستور سرپرست دادسرای امنیت خبر داد. خانم ممبینی، پیشتر از دادسرای امنیت خواستار رفع ممنوع الخروجی خود شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل ایرنا، عصر سه شنبه ۳۰ بهمن‌ماه ۹۷، پیام درفشان از تمدید ممنوع‌الخروجی مریم ممبینی، همسر کاووس سید امامی خبر داد.

وی با اعلام این خبر اظهار داشت: در تاریخ ۲۹ بهمن ۹۷ پیرو مراجعه حضوری به دادسرای اوین، مسئول دفتر سرپرست دادسرا از طریق تلفن به انتظامات عنوان کرد که دستور ممنوع الخروجی موکل رفع نشده و در عوض تمدید نیز شده است.

وی همچنین گفت: بر اساس استعلام از مرجع مربوط به وضعیت امور ممنوع الخروجی در دادستانی کل کشور و نتیجه استعلامات انجام شده، مریم ممبینی، بنا بر دستور قضایی صادره از جانب امین ناصری سرپرست دادسرای امنیت ممنوع الخروج شده و با صدور دستور بعدی این وضعیت استمرار یافته است. این در حالی است موکل در تمام مراتب که از وی درخواست شده به مرجع قضایی یا ضابطان برای تحقیق مراجعه کند، تحت عنوان «مطلع» بوده و گواه آن سند احضاریه ارسال شده برای موکل است که در تمام موارد همکاری کرده و درخواست مراجعات همواره نجیبانه اجابت شده است.

وی از ارسال نامه‌ای به دادستان تهران در خصوص تمدید ممنوع‌الخروجی موکلش خبر داد و افزود:‌ این مساله در حالی اتفاق افتاده که این پرونده با صدور کیفرخواست در مرحله تحقیقات مقدماتی اتمام یافته و با متهمان مشخص، برای رسیدگی به دادگاه ارسال شده است. قرار ممنوعیت خروج از کشور جزو قرارهای تمهیدی بوده و حتی با وجود توجیهات امنیتی در این مورد هیچ اتهامی از ابتدا در مورد موکل مطرح نبوده است و از وی همواره به عنوان مطلع درخواست همکاری شده است.

درفشان با بیان اینکه موکلش از حقوق حضور در کنار فرزندانش در خارج از کشور محروم شده، اظهار داشت: در نامه‌ای که به دادستان تهران نوشتیم، درخواست کردیم با توجه به ادامه دستور ممنوع الخروجی موکل به رغم اینکه هیچ‌گونه مدخلیتی در هیچ مساله‌ای نداشته، دستور ممنوع‌الخروجی وی فارغ از اینکه دستور مزبور فاقد وجاهت قانونی است، برداشته شود.

کاووس سید امامی از فعالان محیط زیست در بهمن ماه ۹۶ همراه با تعداد دیگری از فعالان محیط زیست به اتهام مرتبط بودن با یک پرونده جاسوسی بازداشت شدند. دو هفته بعد از بازداشت به خانواده کاووس سیدامامی اطلاع داده شد که او در زندان جان باخته است. پس از آن دادستان تهران در مورد پرونده وی مدعی شد: “پس از بازداشت کاووس سیدامامی و ارائه اسناد و اطلاعات موجود به وی در فرآیند تحقیقات، از بازجویی خود برای پاسخ به سوالات، فرصتی درخواست کرده بود که مورد پذیرش قرار گرفته اما پس از مراجعه متهم به محل نگهداری خود در بازداشتگاه، با تدارک مقدمات، در سرویس بهداشتی اقدام به خودکشی کرد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید