خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, زندانیان  >  امیر امیرقلی، به اداره اطلاعات اهواز منتقل شد

امیر امیرقلی، به اداره اطلاعات اهواز منتقل شد

خبرگزاری هرانا – امیر امیرقلی، فعال سیاسی از بند ۲۰۹ زندان اوین به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز منتقل شد. وی پیشتر در تاریخ ۲۶ دیماه در بابلسر بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات تهران واقع در زندان اوین منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از بی بی سی، امیر (علی) امیرقلی، زندانی سیاسی، به دلایل نامعلومی به تازگی از زندان اوین به به اداره اطلاعات اهواز منتقل شده است.

آقای امیرقلی از تاریخ ۲۶ دی ماه سال جاری که توسط نیروهای امنیتی، در شهر بابلسر بازداشت شده بود در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات تهران موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می شد.

امیرقلی از اعضای تحریریه نشریه گام است که به شکل دیجیتال در اینترنت منتشر می‌شود.

پیش از این نیز در تاریخ ۱۹ دی‌ماه، امیر حسین محمدی فر، سردبیر و ساناز الله‌یاری، دو تن دیگر از اعضای هیات تحریریه گام نیز بازداشت شده بودند. این افراد طی ماه‌های اخیر در حمایت از کارگران و به ویژه تجمعات اعتراضی کارگران شرکت ملی فولاد اهواز و مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در این نشریه مطالبی نوشته بودند.

لازم به یادآوری است که امیر امیرقلی، پیشتر در دی‌ماه ۱۳۹۴ نیز بابت پرونده ای که به فعالیت های سیاسی او مربوط می شد بازداشت و پس از تحمل دو سال نیم حبس بواسطه عفو نوروزی در تاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶، از زندان رجایی شهر کرج آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید