خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  دادگاه تجدیدنظر ۴ متهم سیاسی را جمعا به ۸ سال حبس محکوم کرد

دادگاه تجدیدنظر ۴ متهم سیاسی را جمعا به ۸ سال حبس محکوم کرد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه تجدید نظر ۴ متهم به نامهای مرتضی نظری سدهی، زهرا زارع سراجی، حمید کبیرمهر و علی بازآزرده، که در مهرماه سال جاری به اتهام تشکیل “گروه غیرقانونی” توسط دادگاه انقلاب بهارستان به حبس و تبعید طولانی محکوم شده بودند مدتی پیش برگزار شد. دادگاه تجدیدنظر طی حکمی که در هفته جاری به وکلای متهمان ابلاغ شد با کاهش محکومیت، هر کدام از متهمان را به تحمل دو سال حبس محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادگاه تجدید نظر پس از برگزاری جلسه دادرسی به اتهامات ۴ متهم یک پرونده هفته جاری کاهش حکم افراد را به وکیل پرونده ابلاغ کرد.

بر اساس این ابلاغیه هر یک از متهمان پرونده به تحمل دو سال حبس تعزیری محکوم شده است.

هرانا پیش تر گزارش کرده بود، این متهمان در مهرماه سال جاری توسط دادگاه انقلاب بهارستان محاکمه شده بودند. طی حکم صادره توسط این دادگاه مرتضی نظری سدهی به اتهام “تشکیل گروه غیرقانونی”، “نشر اکاذیب در فضای مجازی” و “تبلیغ علیه نظام” مجموعا به ۱۳ سال حبس تعزیری، ۲ سال تبعید و جزای نقدی و زهرا زارع سراجی از بابت همین اتهامات به ۸ سال حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی محکوم شده بودند. دو تن دیگر از هم پرونده‌ای های ایشان به نام “حمید کبیرمهر” و “علی بازآزرده” نیز به همین اتهامات به ۱۳ سال حبس تعزیری و تبعید محکوم شده بودند.

یک منبع مطلع پیشتر در خصوص مصداق اتهام این متهمان به هرانا گفته بود: “مصادیق اتهامات مطروحه علیه این افراد «عضویت در گروه‌های تلگرامی، تشکیل احزاب در فضای مجازی و تشویق و تهییج معترضان در دی‌ماه ۹۶» عنوان شده است”.

گفتنه می شود مرتضی نظری سدهی پیشتر در پرونده‌ای دیگر توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی مقیسه به اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” و “تبلیغ علیه نظام” به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

لازم به اشاره است علی بازآرزده و مرتضی نظری سدهی هم اکنون در زندان اوین به سر می برد، سایر متهمان این پرونده با قید وثیقه آزاد هستند.

همینطور باید اشاره کرد، در حالی که صدور و ابلاغ حکم محکومیت این افراد در دادگاه تجدیدنظر در روزهای اخیر صورت گرفته است، امروز گزارش شد حمید کبیرمهر از متهمان این پرونده ابلاغیه ای از سوی واحد اجرای احکام این دادسرا دریافت کرده است، هر چند مشخص نیست این ابلاغیه به چه منظور صادر شده است اما احتمال اجرایی شدن فوری حکم صادره منتفی نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید