خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  انفجار مین در خوزستان یک کشته بر جای گذاشت

انفجار مین در خوزستان یک کشته بر جای گذاشت

خبرگزاری هرانا – انفجار یک شی مشکوک به مین در خانه ای در شهر دارخوین از توابع شهرستان شادگان منجر به کشته شدن یک جوان ۲۳ به نام محمد حنظل زاده ساله شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مین و زندگی، عصر امروز یک‌شنبه ۲۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، بر اثر انفجار یک شی مشکوک در شهر دارخوین جوانی ۲۳ ساله جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش که از منابع محلی نقل شده است، محمد حنظل‌زاده پس از پیدا کردن شی‌ای مشکوک در بیابان‌های اطراف شهر دارخوین از توابع شادگان آن را به منزل خود برده است، پس از چندی شی مذکور منفجر و منجر به کشته شدن وی شده است.

منابع محلی می‌گویند که شی مذکور یکی از مین‌های به‌جامانده از میدان‌های مین پاک‌سازی‌نشده دوران جنگ ایران و عراق بوده است.

دارخوین شهری در بخش مرکزی شهرستان شادگان واقع در استان خوزستان در جنوب غربی ایران است.

لازم به ذکر است که در حدود ۴۲۰۰۰ کیلومتر مربع از اراضی ایران آلوده به مین‌های به جامانده و عمل‌نکرده جنگ ایران و عراق است که نظامیان عراقی در زمان اشغال این مناطق در زمین تعبیه کرده‌اند.

دولت ایران نیز همچنان به تولید، استفاده و صادرات مین‌های ضدنفر ادامه می‌دهد و معتقد است استفاده از این مین‌ها تنها راه مؤثر برای تأمین امنیت مرزهای طولانی این کشور است.

بر همین اساس بخش‌هایی از مرزهای ایران با افغانستان، پاکستان و عراق مین‌گذاری شده‌است؛ در جریان درگیری‌های دهه ۱۳۶۰ در کردستان هم بسیاری از اراضی این منطقه مین‌گذاری شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید