خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  از برگزاری تشییع پیکر پوران شریعت رضوی در حسینیه ارشاد جلوگیری شد

از برگزاری تشییع پیکر پوران شریعت رضوی در حسینیه ارشاد جلوگیری شد

خبرگزاری هرانا – اجازه برگزاری مراسم پوران شریعت رضوی، نویسنده و همسر علی شریعتی در حالی در حسینیه ارشاد داده نشد که روز گذشته اعلام شده بود قرار است مراسم در این حسینیه برگزار شود. خانم شریعت رضوی روز جمعه ۲۶ بهمن ماه در حالی که پس از سکته مغزی در بیمارستانی در تهران بستری شده بود، فوت کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، امروز یک‌شنبه ۲۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، نیروهای امنیتی از برگزاری مراسم تشییع پیکر پوران شریعت رضوی در حسینیه ارشاد جلوگیری کردند.

آذر منصوری، فعال سیاسی در واکنش به این عدم اجازه تشییع جنازه پوران شریعت رضوی در حسینیه ارشاد، در صفحه شخصی خود نوشت: “در خیابان طویلی که نام شریعتی را روی آن نهاده‌اند و حسینه‌ای که هویتش با شریعتی عجین شده است؛ چه زشت که درب حسینه ارشاد برای مراسم تشییع پیکر پوران شریعت رضوی همسر دکتر علی شریعتی باز نشد”.

پوران شریعت رضوی، روز جمعه ۲۶ بهمن‌ماه در حالی که در پی سکته مغزی در بیمارستانی در تهران بستری شده بود فوت کرد.

وی دارای دکترای ادبیات فارسی از دانشگاه سوربن بود، از شاگردان علی شریعتی بود و در سال ۱۳۳۷ با او ازدواج کرد. وی همچنین خواهر مهدی شریعت‌رضوی است که در ۱۶ آذر ۱۳۳۲ در دانشگاه تهران توسط نیروهای امنیتی کشته شد.

در موردی مشابه در ۲۵ بهمن ماه نیز وزارت اطلاعات از برگزاری مراسم بزرگداشت فروغ تاج‌بخش که به نام “مادر لطفی” شناخته میشود ممانعت به عمل آورد. خانم تاج بخش که به تازگی درگذشته است از جمله شناخته شده ترین چهره ها در رابطه با دادخواهی پیرامون قتل عام زندانیان سیاسی در تابستان ۶۷ شناخته می شود. انوشیروان لطفی، فرزند خانم تاج بخش از جمله قربانیان این قتل عام ها بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید