خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  موج آزادی زودهنگام زندانیان سیاسی؛ کاهش محکومیت حسین میری نظرلو، زندانی محبوس در اوین

موج آزادی زودهنگام زندانیان سیاسی؛ کاهش محکومیت حسین میری نظرلو، زندانی محبوس در اوین

خبرگزاری هرانا – در ادامه موج آزادی زودهنگام زندانیان سیاسی، حسین میری نظرلو، فعال تلگرامی و زندانی محبوس در زندان اوین با کاهش حبس روبرو شد. طی حکمی که به این مناسبت روز جاری به وی ابلاغ شده، سه سال و ۹ ماه از محکومیت ۵ ساله وی کسر کم شده است. آقای میری در صورت موافقت دادستان به مرخصی متصل به آزادی اعزام خواهد شد در غیر اینصورت تا یکماه دیگر در زندان به سر خواهد برد. موج جدید آزادی زودهنگام زندانیان سیاسی که به مناسبت ۲۲ بهمن آغاز شده تاکنون شامل ۳۱ زندانی یا محکوم سیاسی شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۷ بهمن ماه ۹۷، در ادامه موج آزادی زودهنگام زندانیان، حسین میری نظرلو، زندانی محبوس در سالن ۲ اندرزگاه ۴ زندان اوین، با دریافت حکمی از کاهش حبس خود مطلع شد.

بر اساس این حکم، محکومیت ۵ ساله این زندانی به ۱ سال و سه ماه حبس کاهش پیدا کرده است.

با توجه به سپری شدن بیش از یک سال و دو ماه از دوران محکومیت این زندانی، در صورت موافقت دادستان با درخواست مرخصی پایان حبس، آقای میری نظرلو طی روزهای آینده از زندان آزاد خواهد شد.

لازم به یادآوری است حسین میری نظرلو در تاریخ ۲۲ آذرماه ۹۶ در منزل شخصی توسط نیروهای امنیتی به دلیل فعالیت در تلگرام بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است.

این زندانی ۲۴ ساله محبوس در سالن ۲ اندرزگاه ۴ زندان اوین در تاریخ ۴ اردیبهشت ماه سال جاری توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به اتهام “توهین به مقدسات” به ۵ سال حبس تعزیری، به اتهام “توهین به بنیانگذار” به ۲ سال حبس تعزیری و به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود. بر اساس قانون تعدد جرائم، صرفا مجازات ۵ سال حبس مربوط به اتهام “توهین به مقدسات” قابل اجرا بوده است.

شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر به ریاست قاضی زرگر در تاریخ ۱۶ شهریورماه ۹۷ رای دادگاه بدوی علیه حسین میری نظرلو را عینا تائید و در آبان ماه سال جاری به وکیل وی ابلاغ کرده است.

این آزادی‌های زودهنگام به مناسبت ۲۲ بهمن و تحت عنوان عفو برای حدود ۵۰ هزار زندانی صورت می گیرد و شامل درصد بسیار کمی از زندانیان سیاسی یا امنیتی می شود که هم اکنون در زندان هستند و محکومیت قطعی به یک سال حبس یا کمتر از آن دارند یا بیرون از زندان هستند و محکومیت قطعی به ۶ ماه حبس دارند.

از زمان آغاز اجرایی شدن این عفو از شب ۲۱ بهمن ماه تاکنون دست کم ۳۱ زندانی یا محکوم به نام‌های مصطفی ترک همدانی، صبا کردافشاری، یاسمن آریانی، آذر حیدری، سید محمد فلاح چای، فرشید رستمی، مجید کریم نژاد، حسین دژانگاهی، فرشید سعیدی ، حسین فرخ‌پور، مجید عزیزی، امین زنده دل، ایوب ساعدی، محمد خالدزاده، جمال کرمانی، محمد یوسفی، حمیدرضا امینی، بهفر لاله زاری، فرزاد دلآرام، فرهاد سرافراز، شهرام منصور، وحید دانا، سعید عابدی و ادیب حق پژوه، شاهین برزگر ، امیر چمنی، سید جمال موسوی‌نژاد، علیرضا معینیان، مهران بندی امیرآبادی، حسین میری نظرلو و مهران اسلامی امیرآبادی شامل این آزادی زودهنگام یا توقف اجرای حکم شده‌اند. هر چند زندانیان تهران بزرگ کماکان در انتظار اجرایی شدن این ابلاغ و آزاد شدن از زندان به سر می‌برند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید